POLSKA

Apel: Zostań w domu! nie działa. Ludzie w sklepach. Impreza posła PiS dla 250 osób

Koronawirus COVID-19

Wielu sportowców, polityków czy celebrytów włączyło się do akcji „Zostań w domu”.

Apelują o pozostanie w domu z powodu zagrożenia koronawirusem.

Nie wszyscy stosują się do tych próśb. Okazuje się, że mnóstwo ludzi ruszyło na markety budowlane, itp. Apteki też są oblegane. Co najgorsze osoby, które do nich przychodzą kupują mało znaczące dla nich specyfiki.

– Kościoły,jak szkoły, ze względu na zagrożenie roznoszenia choroby powinny zostać zamknięte. J.Kaczyński daje zły przykład chodząc do Kościoła w czasie epidemii-wielu ludzi zapatrzonych w niego, jego zwolenników, stwierdził: skoro prezes chodzi, to znaczy że w Kościołach zagrożenia nie ma – Kamila Gasiuk-Pihowicz, poseł na Sejm RP, Koalicja Obywatelska.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski:

„Działamy w bardzo trudnym reżimie kwarantanny całego społeczeństwa. Polacy zachowują się odpowiedzialnie, przestrzegają zasad kwarantanny, to jest budujące.”

Panie ministrze, czyżby?!

Są też równi i równiejsi!

Przykładem jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Woźniak, który w podwarszawskiej miejscowości zorganizował imprezę imieninową.

Pojawiło się na niej około 200-250 osób. Przyjęcie to odbyło się kilka godzin po tym jak premier Mateusz Morawiecki apelował o unikanie dużych skupisk ludzi. Ci, którzy pójdą na imprezę, domówkę, przyczyniają się do szerzenia pandemii!

Pojawili się na niej m.in. dyrektor szpitala w Garwolinie Krzysztof Żochowski, radny PiS czy syn posła Woźniaka – Tomasz Woźniak (piłkarz Genoa CFC), który kilka dni temu wrócił z Włoch.

Na FB radny Garwolina Marcin Kobus napisał:

„Tyle się mówi o pandemii, szkoły, kina, teatry pozamykane, a w dniu wczorajszym w jednej z lokalnych restauracji nasz poseł ziemi garwolińskiej wyprawił imieniny na których były zaproszone najważniejsze osoby z powiatu (z punktu widzenia zarządzania kryzysowego). Co Wy na to? Ps. Dodam jeszcze, że syn pana posła jest piłkarzem włoskiego kluby i niektórzy mówią że wrócił.”

Co ciekawe dyrektor szpitala Krzysztof Żochowski kilka dni później spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą, który odwiedził szpital w Garwolinie. W tej placówce zdrowia hospitalizowana jest jedna osoba z podejrzeniem koronawirusa.

16 marca – tłum ludzi przed sklepem (fot. Ludzie są tylko ludźmi/Twitter)

Komentarze internautów:

– Tylko szkoda że Pan prezydent Andrzej Duda nie daje przykładu, tylko robi wycieczki i swoją kampanie w szpitalach.

– „Reżim kwarantanny całego społeczeństwa”? Przecież ludzie pracują, chodzą do sklepów etc. etc. Jaka kwarantanna? Jaki reżim całego społeczeństwa?

– Rozumiem hipermarkety spożywcze i chemiczne ale te budowlane czemu są w ogóle otwarte?

– O jakiej odpowiedzialności mowa, w sklepach pełno ludzi, nikt nie dezynfekuje rąk, pod bankami kolejki, pełno seniorów na ulicach i w supermarketach. Mimo wytyczonych liniami stref, nikt nie zwraca na to uwagi. Bzdura totalne. Wczoraj miasto wymarłe, dziś tętni życiem.

– Dziś w aptece sami ludzie 75+ po pierdoły. Kremiki, witaminki. Nic co nie mogłoby poczekać! I dużo ludzi wróciło z zagranicy i nawet nie idą na kwarantannę tylko przychodzą do apteki! Dużo młodzieży na ulicach. Właśnie widzę ten „reżim kwarantanny”!

– Zapraszam do nadmorskich miejscowości gdzie zamiast kwarantanny wczasy sobie zoorganizowali! Durnie niczego od Włochów się nie nauczyli. Gdzie jest Policja ja się pytam? Zawracać to towarzystwo z powrotem do domów zanim będzie za późno!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button