WODNY

Kopenhaga. Mistrzostwa Świata 2021 w kajakarstwie. Sześć medali dla Polski

Kajakarstwo

19 września Dorota Borowska zdobyła brązowy medal mistrzostw świata seniorów w sprincie kajakowym z czasem 46.90.

Był to wyścig C1 kobiet 200 m. Złoto wywalczyła Kanadyjka Katie Vincent (46.52), a srebro – Hiszpanka Antia Jacome (46.79).

W mikście na 200 m Dorota Borowska z Michałem Lubniewskim wywalczyli srebro. Pierwsi wpłynęli na metę reprezentanci rosyjskiego komitetu olimpijskiego. Brąz zdobyli Węgrzy.

Marta Walczykiewicz w duecie z Bartoszem Grabowskim zdobyli brąz w wyścigu K2 na 200 m.

Wcześniejsze krążki biało-czerwonych:

Srebro wywalczyli w C4 – 500 m (Aleksander Kitewski, Arsen Śliwiński, Michał Lubniewski i Norman Zezula).
Polacy przegrali tylko z osadą Ukrainy o 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęli Rosjanie.

Kanadyjkarze Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak wicemistrzami świata w C2 1000 m.
Zwyciężyli Rosjanie, a trzecie miejsce zajęli Kubańczycy.

Pierwszy medal, brązowy za trzecie miejsce MŚ w Kajakarstwie Klasycznym w K2 200 dla Dominiki Putto oraz Kasi Kołodziejczyk (37.67).
Najszybsze były Rosjanki Kristina Kownir i Anastazja Dołgowa z czasem 37.41. Srebro zdobyły Węgierki – Blanka Kiss i Anna Lucz (37.65).

Polacy wywalczyli w Kopenhadze sześć medali – trzy brązowe i trzy srebrne.

Pozostałe niedzielne wyniki Polaków:

Jakub Stepun zajął 4. miejsce wyścigu K1 mężczyzn na 200 metrów z czasem 35.06.

Sylwia Szczerbińska i Dorota Borowska zajęły 5. miejsce w wyścigu C2 na 200 m z czasem 44.47.

Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zajęli 4. miejsce w wyścigu C2 na 500 metrów z czasem 1:42.93.

Mateusz Kamiński zajął 6. miejsce w wyścigu C1 na 500 metrów z czasem 1:49.60.

Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz, Magda Stanny, Julia Walczak zajęły 4. miejsce w wyścigu C4 na 500 metrów.

K4 kobiet 500 m (Dominika Putto, Julia Olszewska, Klaudia Cyrulewska, Katarzyna Kołodziejczyk) czwarte – 1:35:92.

Mistrzostwa Świata seniorów w sprincie kajakowym i parakajakarstwie odbyły się 16-19.09.2021 w Kopenhadze (Dania).