ŁÓDŹ

Kompletnie pijana jechała z 5-latkiem. Wyprzedzała i zawiesiła pojazd na skarpie

Łódzkie

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 12 września 2023 roku przed godziną 11:00 w Bąkowej Górze, gminie Ręczno (woj. łódzkie).

40-letnia kobieta jadąc volkswagenem w trakcie wyprzedzania utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie zawiesiła pojazd na skarpie ziemi. Jak się okazało była nietrzeźwa, a wraz z nią podróżowało jej 5-letnie dziecko.

12 września 2023 roku przed godziną 11:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Bąkowej Górze, w gminie Ręczno doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci piotrkowskiej drogówki pracujący na miejscu ustalili, że pojazdem kierowała 40-letnia mieszkanka powiatu.

Kobieta jadąc w kierunku miejscowości Dęba, podczas manewru wyprzedzania utraciła panowanie nad pojazdem, po czym zjechała na pobocze i zawiesiła pojazd na skarpie ziemi. Od kobiety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że ma ona ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Wraz z kobietą w pojeździe było jeszcze 5-letnie dziecko, które nie było zapięte w foteliku.

W wyniku poniesionych obrażeń chłopiec wraz z matką zostali przewiezieni do szpitala. Wkrótce 40-latka odpowie za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci cały czas przypominają, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia oraz wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników.

Wsiadając za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości narażamy nie tylko swoje życie i zdrowie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj, wsiadasz za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości- zagrażasz sobie oraz innym!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button