KONCERTYPOZOSTAŁE

Kolejne gwiazdy finałowego koncertu WOŚP 2024. Enej i Pull The Wire zapraszają

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Do 32. Finału WOŚP coraz bliżej – niewiele ponad 50 dni!

Jurek Owsiak ogłosił kolejnych, po LemONie i Wojtku Szumańskim, artystów, którzy zagrają na finałowym koncercie na błoniach Narodowego 28 stycznia 2024 roku.

Finałowy koncert w Warszawie po raz pierwszy odbędzie się na błoniach Narodowego. Będzie z nim sąsiadowało telewizyjne studio 32. Finału WOŚP.

Enej

ENEJ to polski zespół muzyczny, reprezentujący szeroko rozumianą muzykę folkową z dodatkiem wielu innych gatunków, założony w roku 2002 w Olsztynie. Piotr i Paweł Sołoducha mają ukraińskie korzenie, Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie, a pozostała piątka muzyków to Polacy.

Ich przygoda nabrała rozpędu w roku 2010, gdy zespół wziął udział w eliminacjach do Przystanku Woodstock i przebojem wdarł się na Dużą Scenę, niemal z marszu zdobywając rzeszę wiernych fanów.

Od tego czasu zespół gości na scenach największych polskich festiwali. Na swoim koncie ENEJ ma pięć autorskich płyt studyjnych – “Ulice” (2008), „Folkorabel” (2010, złota płyta), „Folkhorod” (2012, potrójna platyna), „Paparanoja” (2015, platyna), „Idealny Sen” (2021), dwa krążki z repertuarem kolędowym: „Kolędy pod wspólnym niebem” (2018), „Kolędy z pierwszą gwiazdą” (2022) oraz zapis koncertu z Przystanku Woodstock 2011 na płycie DVD. Zespół Enej nagrał również płytę odbiegającą od swojego głównego nurtu: „A skiela Wy?”, która zawiera 12 pieśni i piosenek ludowych zaaranżowanych na nowo.

Niezwykły styl, różnorodność, energia i niepowtarzalność przedostają się również poza granice Polski. Enej koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, na Litwie, Ukrainie, we Włoszech, w Belgii, Czechach, Niemczech, czy Irlandii, wszędzie spotykając się z żywiołowym przyjęciem publiczności.

W 2023 r. zespół zaczął pracę nad nową płytą – „Vesna”. Premiera nowego krążka zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku.

Skład zespołu:

Piotr (Lolek) Sołoducha,
Mirosław (Mynio) Ortyński,
Paweł (Bolek) Sołoducha,
Kuba (Czaplay) Czaplejewicz,
Łukasz (Długi) Przyborowski,
Damian (Pinki) Pińkowski,
Kornel Kondrak,
Piotr (Pancur) Pankowski

Pull The Wire

Historia zespołu Pull The Wire pisze się na nowo od wydania w 2021 roku płyty „Życie to Western”. Rozpoznawalny w kręgach rockowych zespół, promując swój najnowszy album, zagrał od premiery na największych scenach festiwalowych w kraju oraz został zaproszony na koncerty z międzynarodowymi gwiazdami: Mötley Crüe, Def Leppard, Billy Talent, Rise Against, Anti Flag.

W roku 2023 artyści z rąk Jurka Owsiaka otrzymali na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival nagrodę publiczności „Złotego Bączka” za występ w roku 2022 – nagrodę cenną, gdyż statuetkę otrzymywali w przeszłości m.in. tacy artyści jak Nocny Kochanek, Kwiat Jabłoni, Łydka Grubasa, Hey, Dżem, T.Love, Lao Che, Coma, Hunter, czy Happysad.

Świetne wyniki słuchalności, rzesza fanów to efekt wielu lat ciężkiej pracy, dobrych tekstów, chwytliwych melodii i energicznych koncertów.

Skład zespołu:

Paweł „Marszal” Marszałek,
Adam „Micro” Marszałek,
Daniel „Koziar” Koźbiał,
Marek Adamek

32. Finał WOŚP

32. Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 roku. Celem zbiórki są „Płuca po pandemii”, co oznacza, że Fundacja WOŚP planuje kupować sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Mottem zbiórki jest „Tu wszystko gra OK!”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button