LOTNICZE NEWSY

KLM na wrocławskim lotnisku. Nowe połączenie do Amsterdamu

Port Lotniczy Wrocław

To w tym roku najważniejsza nowość w Porcie Lotniczym Wrocław.

Nowe połączenie uruchomiły linie KLM, jeden z globalnych potentatów. Lotnisko Amsterdam Schiphol to jeden z największych portów przesiadkowych na świecie. Samoloty na tej trasie będą latały codziennie.

Premierowy rejs na nowej trasie wystartował z Amsterdamu 6 maja o godz. 11.50, a na wrocławskim lotnisku wylądował, według rozkładu, o godz. 13.35. Zgodnie z tradycją samolot został powitany salutem wodnym. Rejs z Wrocławia wyruszył o godz. 14.05, meldując się w Amsterdamie o godz. 15.55. Trasę obsługują samoloty typu Embraer E175.

Lotnisko Amsterdam-Schiphol to obecnie 11 największy port na świecie pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Jest również główną bazą i hubem przesiadkowym linii KLM, oferujących z Schiphol loty do 165 miast na 5 kontynentach.

– Połączenie do Amsterdamu to najważniejsza tegoroczna nowość we wrocławskim porcie. Na lotnisku Schiphol skupia się interkontynentalny ruch KLM, a przewoźnik dysponuje bardzo rozbudowaną, globalną siecią połączeń. Dzięki temu pasażerowie zyskują ogromne możliwości planowania podróży z Wrocławia na dalszych trasach, szczególnie do Azji oraz obu Ameryk – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Holenderski przewoźnik oferuje połączenia z Amsterdamu m.in. do Nowego Jorku, Chicago, Pekinu, Tokio, Kapsztadu czy Mumbaju, ale też do Paramaribo, Akry czy na Curaçao. Pod lotniskiem Schiphol znajduje się też dworzec kolejowy zapewniający bezpośrednie połączenie z centrum Amsterdamu i do wielu innych miast w Holandii. Linie KLM (Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze) debiutują we Wrocławiu. To jeden z największych przewoźników na świecie, a także najstarsze istniejące linie lotnicze, działające nieprzerwanie od 100 lat, obecnie w aliansie m.in. z Air France. Rejsy na trasie Wrocław-Amsterdam są realizowane przez linię-córkę KLM Cityhopper, obsługującą połączenia między miastami Europy.

– Zdecydowaliśmy się na otwarcie nowej trasy z uwagi na duży potencjał turystyczny i biznesowy Wrocławia. Szeroka siatka połączeń KLM daje podróżującym z Wrocławia ciekawe możliwości podróżowania w odlegle rejony świata – przez Amsterdam na 5 kontynentów – mówi Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce. – Mamy nadzieję, że wraz z nowym lotem między Holandią a Polską przybędą we Wrocławiu nowe kontakty gospodarcze, firmy i turyści z zagranicy.

Dodajmy, że przewoźnicy sieciowi systematycznie rozbudowują swoją ofertę z Wrocławia.

Bardzo dużą popularnością cieszy się połączenie na główne lotnisko Paryża im. Charles’a de Gaulle (10. pod względem wielkości ruchu port na świecie), uruchomione w maju ubiegłego roku przez linie Air France.

– Jesteśmy dumni, że do Wrocławia swoje regularne loty zdecydowały się zaoferować aż dwie linie z naszej Grupy – zarówno Air France, który zainaugurował połączenie rok temu, jak i KLM, który witamy we Wrocławiu dziś. To potwierdza nasze przekonanie o możliwości tego rynku, jak i nowoczesnego, spełniającego wysokie standardy lotniska we Wrocławiu – dodaje Frantisek Siling. Jak podkreśla prezes Dariusz Kuś, rozwój oferty przewoźników sieciowych ma duże znaczenie dla rozwoju wrocławskiego lotniska: – Ruch biznesowy sukcesywnie rośnie, w ostatnim czasie w tempie bliskim 30% rok do roku. Jest to bezpośrednio związane z rosnącym znaczeniem gospodarczym miasta i regionu. Coraz lepszy i wygodniejszy dostęp do światowej sieci to doskonała wiadomość również dla osób podróżujących w celach turystycznych.

Największa liczba pasażerów wrocławskiego lotniska korzysta z połączeń sieciowych do Frankfurtu i Monachium (obsługiwanych przez Lufthansę), czyli dwóch innych wielkich portów przesiadkowych w Europie. Ofertę przewoźników sieciowych uzupełniają połączenia do Düsseldorfu (Eurowings), Kopenhagi (SAS), Zurychu (SWISS), a także Tel Awiwu oraz na warszawskie Lotnisko Chopina (oba obsługiwane przez PLL LOT). Przypomnijmy, że w sezonie letnim podróżni wrocławskiego lotniska mają do dyspozycji w sumie 83 połączenia, w tym 9 sieciowych kierunków sieciowych, 50 niskokosztowych oraz 24 czarterowe.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button