WARSZAWA

Jurek Owsiak podziękował Warszawie za 28. Finał WOŚP

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jurek Owsiak podziękował miastu i warszawiakom za wkład w tegoroczny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Miasto po raz kolejny okazało się dla nas niezwykle przyjazne, mieszkańcy wzięli masowy udział w tegorocznym finale. Wszyscy pamiętamy symboliczny gest solidarności na placu Bankowym z mieszkańcami Australii. To nie tylko zbiórka pieniędzy, to także fantastyczne bycie ze sobą – powiedział Jurek Owsiak, prezes fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Warszawa jest przede wszystkim miastem uśmiechniętym, tolerancyjnym i otwartym. Właśnie w takie dni widać jaką fantastyczna duszę ma Warszawa. Już wspólnie planujemy kolejny rok i mam nadzieję, że będzie on jeszcze bardziej spektakularny. Jesteśmy pewni, że razem będziemy grać i pomagać do końca świata i jeden dzień dłużej – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

Za nami 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do którego jak co roku przyłączyło się m.st. Warszawa. Tegoroczny finał, 12 stycznia, po raz pierwszy odbył się na placu Bankowym, na którym tłumnie stawili się warszawianki i warszawiacy. Dzień wcześniej ulicami stolicy przebiegli uczestnicy biegu pod hasłem „Policz się z cukrzycą”.

Ostatnie godziny licytacji

Na internetowych aukcjach można jeszcze licytować pakiet książek od prezydenta stolicy. Na wyjątkowy pakiet literacki składają się publikacje laureatów 12. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, 11. edycji Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki oraz Nagrody Historycznej m.st. Warszawy im. Kazimierza Moczarskiego.

Metro Warszawskie wystawiło wycieczkę do niedostępnej na co dzień Stacji Techniczno Postojowej na Kabatach. Będzie można nie tylko zwiedzić centrum dowodzenia całym systemem metra, ale też spróbować swoich sił za sterami symulatora pociągu metra. Tramwaje Warszawskie oferują kurs jazdy tramwajem u warszawskich motorniczych.

Liczenie trwa

Pieniądze zebrane podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Organizatorzy będą się skupiać na sprzęcie niezbędnym w chirurgii ogólnej, kardiochirurgii i neurochirurgii. Będą to m.in.: lampy i stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulania, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG i zestawy endoskopowe.

Udało się już zebrać ponad 115 mln zł. Ostateczny wynik zbiórki poznamy 8 marca 2020 r.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button