INNESPORTY WALKI

IO Tokio 2020 – zapasy. Tadeusz Michalik brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich!

Letnie igrzyska olimpijskie

Tadeusz Michalik w zapasach kategorii 97 kg pokonał 10:0 Węgra Alexa Gergo Szoke.

Tadeusz Michalik po afrykańskim spacerku w 1/8 olimpijskiego finału kategorii 97 kg, w którym łatwo ograł (10:0) Tunezyjczyka, Haikela Achouri w ćwierćfinale spotkał się Amerykaninem Tracem Hancockiem, z którym stoczył porywający pojedynek.

Przed tą walką obawialiśmy się o jej rezultat, bowiem Amerykanin w 1/8 finału pewnie wygrał z serbskim zawodnikiem Mihaiłem Kajają, z którym nasz reprezentant nie poradził sobie w walce o brązowy medal ostatnich mistrzostw świata. Jednak Tadek dzisiejszego dnia walczył kapitalnie. Nieziemsko skupiony wyszedł do ćwierćfinałowego pojedynku i całą walkę był aktywniejszy od Hancocka, co ostatecznie dało mu zwycięstwo 4:3 i awans do półfinału IO. A w nim spotkał się z wielkim faworytem, kaliningradczykiem Musa Evloev, który ma na koncie dwa tytuły mistrza świata i tyleż samo mistrzostw Starego Kontynentu.

Polak ostatecznie przegrał 1:7. We wtorek w walce o brąz zmierzył się ze zwycięzcą repasażu.

Zapasy są jedną z najbardziej medalodajnych dyscyplin dla Polski. Dotychczas zapaśnicy wywalczyli już 26 krążków – pięć złotych, dziewięć srebrnych i 12 brązowych. Tadeusz Michalik ma okazję przedłużyć rodzinne tradycje, bo jedyny medal zapaśników na ostatnich igrzyskach w Rio de Janeiro wywalczyła jego siostra, Monika Michalik (brąz w kat. do 63 kg).

W rywalizacji o brąz stanął zwycięzca wtorkowych repasaży – Węgier Alex Gergo Szoke.

To czwarty medal dla Polski.

3 sierpnia Karolina Naja i Anna Puławska w finale kajakarskich regat K2 500 m wywiosłowały srebrne krążki.

31 lipca biało-czerwona sztafeta mieszana 4 x 400 metrów na igrzyskach olimpijskich w Tokio zdobyła złoty medal!

Polskie wioślarki w finale czwórek podwójnych w Tokio (28 lipca) wpłynęły na metę jako drugi zespół.
Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann nie kryły wzruszenia po zdobyciu srebrnego medalu igrzysk olimpijskich.