INNEWODNY

II Puchar Świata w Varese. Polska czwórka podwójna mężczyzn w wioślarstwie najlepsza

Włochy

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) wywalczyli złoty medal II Pucharu Świata w Varese.

Polacy stoczyli bardzo wyrównany bój z Włochami, którzy do ostatnich metrów atakowali, ale nasi zawodnicy fantastycznie odparli ten atak. Biało-czerwoni wygrali z czasem 05:35.54. Srebro dla Włochów (05:36.18), a brąz – dla Brytyjczyków (05:37.40).

Nasz parawioślarski mikst wywalczył brązowy medal. Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR2 Mix2x) przekroczyli metę jako trzeci (08:10.33), minimalnie przegrywając z Ukraińcami (08:10.06). Zdecydowanie wygrali Brytyjczycy (08:01.59).

Łukasz Posyłajka i Michał Szpakowski (M2-) uplasowali się na drugiej pozycji w finale B (06:35.52) i zakończyli regaty na ósmym miejscu.

Również drugie w finale B były Jessika Sobocińska i Wiktoria Kalinowska (LW2x), które uzyskały czas 06:53.17.

Piotr Płomiński (M1x) zajął trzecie miejsce (06:52.54) w finale B (9. miejsce w II PŚ).

Krzysztof Kasparek i Cezary Litka byli czwarci w finale B (06:22.70), co w ostatecznym rozrachunku dało im dziesiąte miejsce.

Także czwarte miejsce w finale B zajęli Jerzy Kaczmarek, Emilian Jackowiak, Mikołaj Burda i Mateusz Wilangowski (M4-), którzy osiągnęli czas 06:03.49.

Weronika Kaźmierczak, Olga Michałkiewicz, Zuzanna Lesner i Barbara Jęchorek (W4-) przypłynęły na piątym miejscu (06:44.21) w finale B.

Na piątym miejscu w finale B uplasowała się także Marta Wieliczko (W1x). Polka przekroczyła metę w czasie 07:37.94.

Joanna Dittmann i Katarzyna Boruch (W2x) zajęły szóste miejsce w finale B (07:07.84).

Arkadiusz Skrzypiński zajął piąte (11:02.50), a Jan Folga szóste miejsce (13:48.74) w finale B kategorii PR1 M1x.