SIATKÓWKA

Holandia, Polska i Rosja. Loga Mistrzostw Świata FIVB w siatkówce 2022

FIVB Volleyball World Championships 2022

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej przedstawiła symbole graficzne turniejów mistrzowskich, które rozegrane zostaną w 2022 roku.

Polska wraz z Holandią będą współgospodarzami turnieju żeńskiego. Mężczyźni mecze rozegrają w jedenastu miastach Rosji.

Kolory logo oraz ogólny wygląd i styl reprezentują narody gospodarzy: czerwony, biały i niebieski męskiej imprezy w Rosji oraz pomarańczowy, czerwony i biały żeńskiej edycji w Holandii i Polsce.

Neutralne pod względem płci logo jest inspirowane skokiem siatkarza, który wznosi się, aby osiągnąć ostateczny cel: wygrać prestiżowe i wymagające mistrzostwa świata oraz pokazać to, co najlepsze w siatkarskiej społeczności. Pokazuje również, jak mistrzostwa świata są szczytem odporności, umiejętności i męstwa psychicznego siatkarza. Zwinność i gracja tego sportu oraz intensywność tych flagowych zawodów są również odzwierciedlone w tym logo.

– Mistrzostwa świata w piłce siatkowej FIVB to najbardziej prestiżowe międzynarodowe wydarzenie w siatkówce. Razem z organizatorami jesteśmy bardzo podekscytowani mogąc osiągnąć tak ważny kamień milowy w naszych rozgrywkach. Nowo wprowadzona tożsamość marki imprezy reprezentuje to, co najlepsze w siatkówce: jej pasję, siłę i niesamowite wyniki naszych sportowców. To wyjątkowe połączenie sprawia, że marka Mistrzostw Świata 2022 jest naprawdę dynamiczna i pomoże zainspirować miliony kibiców na całym świecie – powiedział prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej Ary Graça.

Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn FIVB w Rosji, przedstawiające kultowe zabytki 10 miast-gospodarzy (fot. FIVB)

Ponadto ujawniono logo miast Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn FIVB w Rosji, przedstawiające kultowe zabytki 10 miast-gospodarzy i jedno dodatkowe miasto-gospodarz tego flagowego wydarzenia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button