PIŁKA NOŻNAREPREZENTACJA

Mistrzostwa Europy 2021 w ampfutbolu. Kraków gotowy na turniej [WIDEO]

AMP Futbol EURO 2021

Już tylko dziewięć miesięcy pozostało do rozpoczęcia ampfutbolowych mistrzostw Europy, które we wrześniu 2021 roku odbędą się w Krakowie.

Reprezentanci Polski szykują się do walki o medale i mają nadzieję, że w osiągnięciu tego celu pomogą im pełne biało-czerwonych kibiców trybuny. W najnowszym spocie do Krakowa i bycia z naszą kadrą „jedną nogą w finale” zaprasza Robert Lewandowski – ambasador Mistrzostw.

– Cieszę się, że ampfutbolowe Mistrzostwa Europy odbędą się we wrześniu w Krakowie i że mogę być ich ambasadorem. Przed chłopakami z ampfutbolowej kadry, podobnie jak przede mną, bardzo ważny okres przygotowań do EURO. Wierzę, że przepracujemy go dobrze i w przyszłym roku będziemy się wszyscy cieszyć po dobrych występach na mistrzostwach. Trzymam kciuki za medale i pełne trybuny i już dzisiaj zapraszam do Krakowa – mówi Robert Lewandowski.

Nie tylko kapitan kadry Jerzego Brzęczka z niecierpliwością czeka na turniej w Krakowie. Selekcjoner ampfutbolowej reprezentacji Marek Dragosz opracował już kalendarz przygotowań do najważniejszej ampfutbolowej imprezy w Europie. – Dostaliśmy od losu rok ekstra na przygotowania. Chciałbym spożytkować go na zgrupowania oraz mecze międzynarodowe, które mam nadzieję będziemy mogli już rozgrywać. Mamy jeszcze sporo do ulepszenia – przyznaje trener. Dragosz dodaje, że kadrowicze, którzy jeszcze w grudniu spotkają się na zgrupowaniu, już od stycznia rozpoczną intensywne treningi. – Mamy już plany dla każdego zawodnika dotyczące przygotowania fizycznego, ale też analizy gry i pracy mentalnej – podkreśla.

Sporą przewagą polskich kadrowiczów mogą okazać się mecze ligowe. Amp Futbol Ekstraklasa to jedne z niewielu rozgrywek w Europie, które udało się rozegrać w całości pomimo sytuacji epidemicznej. – Wprawdzie nie patrzę na innych, bo oni na pewno też robią wszystko najlepiej jak potrafią, ale to, że regularnie gramy, jest ewidentnym plusem. Każda rywalizacja jest ważna, potrzebujemy jej jak powietrza – potwierdza trener Dragosz.

W zakończonym niedawno sezonie Amp Futbol Ekstraklasy statuetkę dla najlepszego piłkarza odebrał Krystian Kapłon, którego zespół zajął drugie miejsce w tabeli. Sezon krakowska ekipa rozpoczęła jako Husaria, ale w jego trakcie stała się sekcją Wisły. – Od tej chwili podczas zgrupowań zawsze całym zespołem oglądamy mecze Wisły w Ekstraklasie. Dzięki temu oraz Igorowi Woźniakowi, naszemu bramkarzowi, który od dziecka jest zaangażowanym „wiślakiem”, czujemy się częścią wiślackiej rodziny – przyznaje Kapłon.

Kraków dzięki organizacji ampfutbolowego EURO oraz zaangażowaniu w Amp Futbol Ekstraklasę wyrasta na polską stolicę tej dyscypliny sportu. – Miasto od lat mocno stawia na sport paraolimpijski i osób niepełnosprawnych. – przyznaje Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. sportu. – Mamy już Centrum Sportu Niepełnosprawnych, a Kraków był gospodarzem wielu imprez tego typu. Organizowaliśmy m.in. mistrzostwa Europy dywizji B w blind footballu, zawody w szermierce oraz koszykówce na wózkach, a w przyszłym roku sztandarową imprezą będzie oczywiście ampfutbolowe Euro 2021. – Dodaje zdradzając również, że to właśnie w urzędzie miasta odbywały się rozmowy dotyczące wejścia Wisły Kraków do Amp Futbol Ekstraklasy.

– Do organizacji Mistrzostw jesteśmy gotowi właściwie w każdej chwili. Obiekty sportowe, zaplecze hotelowe – to wszystko już jest. Zabezpieczenia finansowe również mamy na odpowiednim poziomie, deklaracje prezydenta Jacka Majchrowskiego zostały potwierdzone na przyszły rok, więc o tę kwestię również możemy być spokojni – zapewnia Kozioł, który wyraźnie nie może się doczekać turnieju. – Mam nadzieję, że kibice będą mogli pojawić się na trybunach, bo zainteresowanie ampfutbolem w Krakowie jest ogromne – dodaje, a jego słowa potwierdza ubiegłoroczny mecz towarzyski Polska – Irlandia. Nowy stadion Prądniczanki Kraków wypełnił się wówczas po brzegi.

– Wierzymy w to, że rok 2021 będzie dla naszej reprezentacji i dla naszych fantastycznych kibiców niezapomniany – mówi Przemysław Świercz obrońca biało-czerwonych. – Szykujemy się do Mistrzostw Europy od wielu miesięcy i obiecuję, że zarówno podczas tych przygotowań, jak i na samym EURO w Krakowie damy z siebie wszystko! W Turcji odbieraliśmy medale na wypełnionym przez 41 000 fanów stadionie i te niesamowite emocje chcemy przeżyć jeszcze raz, tym razem z naszymi, polskimi kibicami! – dodaje kapitan reprezentacji Polski i Wisły Kraków.

Mistrzostwa Europy w ampfutbolu rozegrane zostaną w terminie 12-19 września 2021. Spotkania rozgrywane będą na stadionach Prądniczanki, Garbarni oraz Cracovii, gdzie zaplanowano mecze otwarcia (Polska – Ukraina), półfinały, starcie o trzecie miejsce oraz finał.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button