SPORTY WALKI

Historyczny sukces! Mistrzostwa świata kadetów w boksie. Fabian Urbański powalczy o złoto

Erywań

Cudowne informacje z Erywania, gdzie Fabian Urbański (Skorpion Szczecin) awansował – jako pierwszy polski bokser w historii – do finału Mistrzostw Świata Kadetów!

W piątkowym półfinale nasz reprezentant stoczył pasjonujący i bardzo zacięty bój z Niemcem Festim Nimanim.

Fabian Urbański przegrał pierwszą rundę 1:4, ale drugą wygrał 3:2 i na tablicy wyników było 2:1 dla przeciwnika.

Polski pięściarz ambitnie walczył do ostatnich sekund. Trzecie starcie rozstrzygnął na swoją korzyść i w całej walce triumfował 3:2.

W finale Fabian Urbański spotka się z Ormianinem Samvelem Siramargyanem.

Brązowe medale w stolicy Armenii zdobyli: Zuzanna Gołębiewska (54 kg, RUSHH Kielce), Oskar Grodzicki (52 kg, Kujawia Boks Włocławek) i Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin).

Poprzednie MŚ Kadetów odbyły się w 2015 roku, a brązowy medal wywalczył Eryk Apresyan (66 kg).

Mistrzostwa Świata Kadetów: Fabian Urbański – większy prestiż, ale nie presja

– Finał w debiucie w prestiżowym turnieju, jakim są Mistrzostwa Świata to wielkie wydarzenie. Ale większej presji nie odczuwam – mówi Fabian Urbański (Skorpion Szczecin), 2-krotny medalista Mistrzostw Europy Kadetów, który w niedzielę w Erywaniu powalczy o złoto w MŚ w tej grupie wiekowej.

W ormiańskiej stolicy reprezentant Polski wygrał już 4 walki. W swoim najważniejszym, czwartym pojedynku zmierzy się z zawodnikiem gospodarzy Samvelem Siramargyanem.

– Oglądałem jego walki i cóż…, jestem dobrej myśli! Oczywiście wszystko okaże się w ringu. Nie mogę się doczekać finału, mam szansę zostać pierwszym Polakiem z tytułem Mistrza Świata do lat 16. W zaciętym półfinale wygrałem 3:2, więc i jutro powinien być sukces – powiedział Fabian Urbański.

To są historyczne MŚ dla polskich kadetów, prowadzonych przez trenerów głównych Dariusza Kochanowskiego (mężczyźni) i Kamila Gorząda (kobiety).

Biało-Czerwoni wywalczyli aż 4 medale. Po brąz sięgnęli: Zuzanna Gołębiewska (54 kg, RUSHH Kielce), Oskar Grodzicki (52 kg, Kujawia Boks Włocławek) i Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin).

Wcześniej na podium stanął w 2002 roku Paweł Peczyński (51 kg) – brązowy krążek. To był debiut polskich bokserów w imprezie takiej rangi, a w Kecskemecie (Węgry) startowali jeszcze dwaj podopieczni trenera Wiesława Rudkowskiego – Mariusz Jaszowski (54 kg) i Paweł Krogulewski ( 57 kg).