FILM I SERIALE

Gwiazdy na premierze filmu CZYŚCIEC: Antoni Królikowski, Joanna Opozda, Misiek Koterski [ZDJĘCIA]

Twórcy i goście na premierze filmu „Czyściec”

W czwartek 22 października w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się premiera filmu „Czyściec”. Na uroczystym pokazie najnowszego dzieła Michała Kondrata, autora nagrodzonych w Polsce i za granicą obrazów „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie korony”, pojawili się zarówno twórcy filmu, jak i przedstawiciele świata kultury i show-biznesu. Nie zabrakło oczywiście reżysera produkcji Michała Kondrata, oraz grających w filmie aktorów: wcielającej się w mistyczkę Fullę Horak Małgorzaty Kożuchowskiej, a także Marcina Kwaśnego, Marii Niklińskiej, Philippe’a Tłokińskiego i Idy Nowakowskiej. Na premierę przybyli także m.in. Jolanta Fajkowska z mężem, ks. Dominik Chmielewski, Krzysztof Ziemiec, Antoni Królikowski i Joanna Opozda. Uroczystość poprowadził Tomasz Wolny.

Zobacz zwiastun filmu „Czyściec”

W czasie wizyty u znajomych, Fulla Horak (Małgorzata Kożuchowska) poznaje kobietę, której niezachwiana wiara w Boga robi na wszystkich ogromne wrażenie. Spotkanie to odciska piętno na Fulli i zmusza ją do duchowych poszukiwań i powrotu do wartości, które odrzuciła przed laty. Pewnej nocy, pogrążona w modlitwie Fulla doświadcza objawienia. Ukazuje się jej Magdalena Zofia Barat – zmarła 70 lat wcześniej założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca. To pierwsza z dusz Świętych Opiekunów, które będą nawiedzać mistyczkę. Kolejne, w tym Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus czy Joanny d’Arc, odkryją przed kobietą niezwykłą wiedzę na temat nieba, piekła i czyśćca. Wszystkie te doświadczenia Fulla opisze w swojej książce „Święta Pani”, gdzie podejmuje m.in. temat zaświatów.. A zawarta w niej mądrość wykroczy poza czas i przestrzeń, łącząc w jedno duchowe doświadczenia Fulli oraz objawienia świętego Ojca Pio, świętego Ojca Stanisława Papczyńskiego i świętej Faustyny Kowalskiej.

Obsada: Małgorzata Kożuchowska („Banksterzy”, „Proceder”, „Listy do M. 2”), Philippe Tłokiński („Kurier”, „Volta”), Ida Nowakowska („Sala samobójców”, „Bandyta”), Kamila Kamińska („Miłość i Miłosierdzie”, „Najlepszy”, „Listy do M. 3”), Olga Bończyk („Na dobre i na złe”, „Serce gór”), Marcin Kwaśny („Dywizjon 303. Historia prawdziwa”, „Listy do M. 3”), Małgorzata Lewińska („Przedwiośnie”, „Miłość i miłosierdzie”), Maria Niklińska („Czarny”, „Ja wam pokażę”), Henryk Gołębiewski („Pod Mocnym Aniołem”, „Edi”), Dorota Piasecka („Róża”, „Skazany na bluesa”), Mateusz Dobies („Ojciec Mateusz”, „Pierwsza miłość”)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button