POLITYKAPOLSKA

Wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w szpitalu tymczasowym na stadionie Narodowym

Stadion Narodowy w Warszawie

W piątek, 23 października 2020 r. prezydent Andrzej Duda złożył roboczą wizytę na stadionie Narodowym w Warszawie.

Powstaje tam szpital tymczasowy do walki z epidemią COVID-19.

Warszawa. Prezydent Andrzej Duda składa roboczą wizytę na stadionie PGE Narodowy, gdzie powstaje szpital tymczasowy do walki z epidemią COVID-19 (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Podczas wizyty zwrócił uwagę, że poza opieką zdrowotną nad chorymi trzeba też ograniczać rozprzestrzenianie się koronawirusa, a więc przede wszystkim przestrzegać zasad sanitarnych.

Prezydent podkreślił konieczność noszenie maseczek. – Polecam nosić je nie tylko w miejscach publicznych, ale także w sytuacjach bardziej prywatnych, ze znajomymi. Naprawdę warto tych maseczek używać. Nie jest to może komfortowe, ale z całą pewnością bezpieczniejsze dla zdrowia – powiedział.

Nasuwa się pytanie: po co prezydent poszedł tam jak takimi obowiązkami w Polsce zajmuje się m.in. premier?

Warszawa. Prezydent Andrzej Duda składa roboczą wizytę na stadionie PGE Narodowy, gdzie powstaje szpital tymczasowy do walki z epidemią COVID-19 (fot. Jakub Szymczuk/KPRP)

Szpital na stadionie Narodowy to pierwszy taki szpital w Polsce. Kolejne mają powstać w każdym mieście wojewódzkim. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu, do szpitali tymczasowych mają być kierowani pacjenci wymagający hospitalizacji, ale nie będący w stanie ciężkim – ci mają być lokowani w szpitalach stacjonarnych, które są do tego lepiej przygotowane.
(własne, KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button