SIATKÓWKA

Glinka Academy. Siatkarskie spotkanie z dwukrotną mistrzynią Europy

Małgorzata Glinka

Niemal setka dzieci i trenerów uczestniczyła w wyjątkowym siatkarskim spotkaniu w Uniejowie.

Najlepsi z najlepszych z Glinka Academy mieli okazję przejść specjalne szkolenia i rywalizować na boiskach.

W ramach projektu „Z pasją po sukces” każdy z 15 uczestniczących w nim klubów z całej Polski wybrał po 6 zawodników wyróżniających się i osiągających sukcesy. Mieli oni okazję zmierzyć się na boisku, poznać swoich rówieśników i spotkać się z Małgorzatą Glinką.

– Dzieci przyjechały do wspaniałego zamku w Uniejowie, dla nich już samo spanie w takim miejscu jest sporym przeżyciem – mówi Małgorzata Glinka, m.in. dwukrotna mistrzyni Europy. – Wszyscy wiemy, że w Uniejowie są termy, więc nasi młodzi sportowcy, poza zajęciami siatkarskimi, każdego dnia mieli po trzy godziny zabawy w wodach termalnych, na pewno więc się nie nudzili.

Glinka Academy (fot. Paweł Skraba)

Spotkanie w Uniejowie rozpoczęło się w poniedziałek 7 września i potrwało do środy. Było doskonałą okazją do sprawdzenia sportowych możliwości, ale i lepszego poznania się zdolnych siatkarzy i siatkarek. W środę doszło także do turnieju minisiatkówki, drużyny rywalizowały w trzech kat: dwójek, trójek i czwórek.

– To bardzo fajna inicjatywa, która dużo nam daje, wcześniej musieliśmy bowiem bazować tylko na swoich środkach i możliwościach – mówi Maciej Pańszczyk, trener z UKS „Dwójka” Milicz, jednego z uczestników spotkania w Uniejowie. – Dzięki Glinka Academy i Ministerstwie Sportu mamy teraz dostęp do dużo lepszej bazy. To będzie procentowało, jestem o tym przekonany. Choćby Damian Wojtaszek jest takim przykładem, że nawet z małych ośrodków, jak nasz Milicz, może wyjść świetny sportowiec.

Jeszcze we wrześniu zaplanowano start kolejnych turniejów o Puchar Małgorzaty Glinki. Do końca roku ma się ich odbyć kilkanaście w całym kraju. Pierwszy zaplanowano w Kożuchowie, w dniach 19-20 września.

– Glinka Academy powstała dwa lata temu, mamy ponad tysiąc pięćset dzieciaków, obecnie w roku przeprowadzamy dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu siedem ciekawych projektów – wylicza. – W ich ramach prowadzimy m.in. gimnastykę korekcyjną, przygotowujemy obozy wakacyjne, konferencje doszkalające trenerów czy właśnie zgrupowanie gwiazd Akademii, oczywiście także cykl turniejów. Co rok staramy się robić coraz więcej – dodaje jedna z najlepszych siatkarek w historii polskiej siatkówki.

Przypomnijmy, że Fundacja Małgorzaty Glinki, wraz z klubami siatkarskimi i samorządami lokalnymi na terenie kraju realizuje projekt pn. „Z pasją po zdrowie”, który jest wspierany przez Ministerstwo Sportu. W ramach otrzymanego wsparcia w każdej z 15 miejscowości odbywają się cykliczne zajęcia korekcyjne i sportowe.

Już 20 września planowane jest także piętnaście imprez dla przedszkolaków z okazji Międzynarodowego Dnia Przedszkolaka pn. „Przedszkolak z pasją”. Będą to spartakiady dla 1500 przedszkolaków z 15 miejscowości zrzeszonych w Glinka Academy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button