TRÓJMIASTO

Gdynia. Figurę świętej Maryi nazwał „nieboszczykiem”. Został zatrzymany

Trójmiasto

Kryminalni z gdyńskiej komendy zatrzymali 31–letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o obrazę uczuć religijnych.

Policjanci ustalili, że mężczyzna wyjął z kapliczki figurę świętej Maryi, nazwał ją „nieboszczykiem”, a potem najprawdopodobniej ją rozbił. Zatrzymany usłyszy zarzuty popełnienia przestępstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę dyżurny Komisariatu Policji w Gdyni – Oksywiu został otrzymał informację, że z posesji przy ul. Czernickiego doszło do uszkodzenia figurki Maryi. Funkcjonariusze ustalili, że dwóch mężczyzn podeszło do posesji, na terenie której stała kapliczka z figurką Matki Boskiej, jeden z nich przeskoczył przez ogrodzenie i wyciągnął figurkę. Następnie sprawca nazwał Maryję nieboszczykiem i powiedział, że musi zrobić sobie z nią zdjęcie. Na koniec najprawdopodobniej rozbił figurkę.

Nad wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia i zatrzymaniem sprawcy przestępstwa pracowali kryminalni, którzy ustalili jego rysopis oraz miejsce przebywania. Zebrane przez nich informacje i poczynione ustalenia doprowadziły wczoraj wieczorem do zatrzymania 31–letniego mieszkańca Gdyni podejrzewanego o to przestępstwo. Zatrzymany oświadczył, że był w tym dniu nietrzeźwy i nie jest w stanie powiedzieć, dlaczego to zrobił.

Za obrazę uczuć religijnych grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za zniszczenie mienia grozi kara do do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button