TRÓJMIASTO

Gdańsk – Oliwa. Trwa budowa szopki z piasku

Szopka z piasku

Ze względu na trwającą epidemię, w tym roku nie zaplanowano dzielnicowych spotkań wigilijnych, a organizowane w sąsiedztwie Parku Oliwskiego wydarzenie, będzie miało mocno zmienioną, kameralną formułę.

Pewna tradycja zostanie jednak zachowana, już w drugiej połowie grudnia, spacerowicze będą mogli podziwiać szopkę bożonarodzeniową z piasku, która powstaje przy ul. opata Rybińskiego.

Świąteczne życzenia, połączone z odsłonięciem i iluminacją szopki z piasku, zaplanowano w piątek, 18 grudnia, o godz. 17.00 przed Oliwskim Ratuszem Kultury przy ul. Opata J. Rybińskiego 25.

Tegoroczna Wigilia Oliwska będzie miała kameralny charakter. Organizator, Fundacja Wspólnota Gdańska, zachęca do wieczornego spaceru tego dnia główną ulicą Oliwy z „przystankiem” w okolicach wspomnianego Ratusza, z zachowaniem bezpiecznego dystansu. W tym czasie pojawią się tam również, w dwojakiej postaci – realnej i wirtualnej – przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych w Gdańsku, by w międzywyznaniowym duchu złożyć gdańszczanom świąteczne życzenia.

– Nie szkodzi, że nie podzielimy się chlebem ani opłatkiem. Tym silniej wybrzmi dobre, życzliwe słowo. Bardzo nam tego potrzeba – zaznacza Jolanta Leśniewska, dyrektor Fundacji Wspólnota Gdańska. – Zamiast ciepłego uścisku, spacerowiczom, którzy trafią w okolice szopki, podarujemy rozgrzewającą niespodziankę.

Tegoroczną rzeźbę przedstawiającą biblijną scenę Bożego Narodzenia zaprojektowała gdańska artystka Ewa Topolan, która wraz z Natalią Frankowską-Chylewską i Bartoszem Chylewskim będzie tworzyć dzieło. Do wykonania rzeźby wykorzystane zostanie około 70 ton piasku. Prace potrwają 10 dni.

Piaskowa szopka będzie prezentowana do 6 stycznia 2021.
(UMG)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button