SPORTY WALKI

FEN 26 we Wrocławiu. Wyniki walk. Poznaliśmy datę i miejsce kolejnej gali

FEN 26: Grzebyk vs Fonseca

Przedstawiamy wyniki gali FEN 26, która odbyła się 12 października w Hali Orbita we Wrocławiu.

Galę FEN 26: Wrocław Fight Night z wysokiego „C” rozpoczął Marcin Krakowiak, który podkreślił swoją dominację w walce z Lechem, poddając go ostatecznie w 3. rundzie przez gilotynę.

Kolejne starcie przyniosło jedyną decyzję tego wieczoru – Charzewski zdominował zapaśniczo swojego rywala i dopisał kolejne zwycięstwo do swojego rekordu.

Kartę główną gali we Wrocławiu otworzyło starcie Bielski VS Bartosiński, które na swoją korzyść rozstrzygnął ten drugi – nokautując w swoim debiucie dla FEN zawodnika z Olsztyna.

Tymoteusz Łopaczyk wyszedł do walki z Michałem Golasińskim zmotywowany, ale z chłodną głową. W 2. rundzie to się opłaciło – zasypał swojego rywala gradem ciosów – tym samym zmuszając do interwencji sędziego.

Kibice w Hali Orbita obejrzeli następnie oficjalny eliminator do walki o pas w kat. ciężkiej. Zwycięsko wyszedł z niego Szymon Bajor, którego doświadczenie zaprocentowało – w 2. rundzie potężny ground’n’pound pozwolił na wygranie starcia z Marcinem Sianosem. Bajor przed szansą zdobycia pasa stanie już 28 marca w Lublinie, w Hali Globus.

Starcie Dusza VS Gniadek reklamowane było jako pojedynek, który może stać się najlepszą walką tej gali. I zdaniem wielu tak właśnie było. Kamil Gniadek w 1. rundzie zdominował swojego rywala, w kolejnej te proporcje znacznie się wyrównały, a w 3. rundzie – to Szymon Dusza wziął sprawy w swoje ręce. Latające kolano dopełniło dzieła zniszczenia i tak właśnie Opolanin pokonał byłego pretendenta do pasa w kat. półśredniej.

W kolejnym starciu nastąpiło starcie pokoleń – Zontek podejmował Kijańczuka. Zawodnik z Lubelszczyzny pokonał lokalnego zawodnika i wyzwał na rewanż Adama Kowalskiego. Po tym starciu Marcin Zontek zakończył karierę i został Honorowym Mistrzem FEN!

Przechodzimy do pierwszej walki mistrzowskiej: Zadora podejmował w niej Wierzbickiego. Mimo początkowej przewagi Dominika, z czasem coraz lepiej wyglądał Wojciech. Ostatecznie Zadora nie był w stanie kontynuować walki przez kontuzję, a nowym mistrzem został Wierzbicki!

Wisienka na torcie. Walka Wieczoru FEN 26: Grzebyk VS Fonseca. Niestety – walka nie potrwała długo. Andrzej szybko trafił swojego przeciwnika w nogę i dopełnił formalności zasypując go gradem ciosów w parterze.

FEN 28 marca zawita do Lublina (fot. org.)

FEN 28 marca w Lublinie

Federacja FEN po raz pierwszy w swojej sześcioletniej historii zawita do Lublina. 28 marca Hala Globus ugości najlepszych w Polsce zawodników w formułach MMA oraz K-1.

Rozpędzona kolejnymi znakomitymi galami federacja FEN mocnym uderzeniem zakończyła 2019 rok wydarzeniem we Wrocławiu, a już ma plan na kolejne 12 miesięcy. Marzec ma być kolejnym krokiem, który pomoże federacji wskoczyć na jeszcze wyższy poziom.

To właśnie w Lublinie odbędzie się rewanżowy pojedynek Adriana Zielińskiego (19-8, 6 KO, 6 SUB) i Daniela Rutkowskiego (8-2, 6 KO, 1 SUB). Stawką tej walki będą pasy dwóch organizacji: FEN MMA oraz Babilon MMA. To starcie na szczycie kategorii piórkowej w naszym kraju.

W Lublinie kibice zobaczą w akcji również debiutującego w FEN Pawła Trybałę (5-3, 5 KO). Pogromca min. Marcina Najmana zrobi wszystko, żeby z publicznością FEN przywitać się w widowiskowy sposób. Trybała pięć swoich wygranych walk rozstrzygnął zwycięstwami przed czasem.

W Hali Globus kibice zobaczą również w akcji Izabelę Badurek (7-6, 2 KO, 5 SUB). Jedna z pionierek kobiecego MMA w Polsce po raz drugi w Lublinie wystąpi pod szyldem FEN. Na swojej ziemi Badurek będzie chciała wrócić na zwycięską ścieżkę.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button