EYOF 2019: już 15 medali Polaków. Złota Gabriela Andrukonis i sztafeta szwedzka

XV Letni Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy Baku 2019

15. Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy odbywa się w Baku.

Dzisiaj jest ostatni dzień tych rozgrywek lekkoatletycznych.

27 lipca sztafeta szwedzka (Mateusz Górny, Oliwer Wdowik, Wiktor Gruzd, Patryk Grzegorzewicz) z czasem 1:53.39 zdobyła złoto. Za nimi dobiegli Szwedzi – 1:54.03 i Hiszpanie – 1:54.68.

Sztafeta szwedzka to konkurencja lekkoatletyczna, polegająca na przebiegnięciu przez czterech zawodników (lub zawodniczki) dystansów kolejno 100+200+300+400 m lub 400+300+200+100 m.

W biegu na 800 metrów Krzysztof Różnicki z wynikiem 1:53.01 wbiegł na metę jako drugi.

26 lipca 16-letnia oszczepniczka z Białegostoku Gabriela Andrukonis zdobyła złoty medal. Jej wynik 58.77 to także rekord Polski do lat 18. W Azerbejdżanie poprawiła swój rekord o ponad 7 metrów!

Gabriela Andrukonis (fot. pzla)

Polski debel Filip Pieczonka/Olaf Pieczkowski (Polska) przegrał z Czechami 0:2 (6:2, 6:3) i zajął drugie miejsce.

Na bakijskiej pływalni Paweł Uryniuk zdobył brązowy krążek na 100 m stylem motylkowym.

Biało-czerwoni lekkoatleci zdobyli podczas 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy już 15 krążków, w tym sześć z najcenniejszego kruszcu.

Wieczorem w Crystal Hall odbędzie się ceremonia zamknięcia EYOF.