MOTOSPORT

European Le Mans Series. Robert Kubica i dwóch innych Polaków w finałowej rundzie sezonu

Portugalia

Finał European Le Mans Series (ELMS) zaplanowano w portugalskim Portimao.

Wcześniej w Belgii załoga Oreci 07-Gibson przypieczętowała mistrzostwo serii w klasie LMP2. Debiutant Robert Kubica powalczy w najbliższy weekend o kolejną wygraną ze swoją ekipą także na torze w Portimao.

Robert Kubica wraz z zespołem Orlen Team WRT już podczas poprzedniego, wrześniowego wyścigu na torze Spa-Francorchamps zapewnili sobie mistrzostwo European Le Mans Series. Ekipa ta od pierwszych okrążeń sezonu 2021 prezentowała wyśmienitą formę i nawet na chwilę nie oddała rywalom prowadzenia w klasyfikacji generalnej. Choć kwestia pierwszego miejsca została już rozstrzygnięta, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zwycięski tercet dołoży wszelkich starań, aby udowodnić wyższość nad resztą stawki.

Robert Kubica, Louis Delétraz i Yifei Ye okazali się być znakomitym zespołem, na co ogromny wpływ miało między innymi nieocenione doświadczenie polskiego reprezentanta. Tor w Portimão stanowi dla niego kolejne ciekawe wyzwanie – w tym portugalskim mieście Kubica bowiem jeszcze nie startował, podobnie zresztą jak jego dwóch młodszych kolegów.

Ostatni wyścig niezwykle udanego, debiutanckiego sezonu Roberta Kubicy i zespołu ORLEN Team WRT w prestiżowej serii European Le Mans Series rozpocznie się już w najbliższą niedzielę o godz. 14:00!

W Portugalii pojedzie Mateusz Kaprzyk i Patryk Krupiński (Inter Europol Competition) z Nicolasem Pino.

Kubica jest też kierowcą rezerwowym w zespole Formuły 1 w Alfa Romeo Racing Orlen (w 2021 roku wystąpił w Grand Prix Holandii oraz na włoskiej Monzy).

Polak poleci również do Bahrajnu na dwie ostatnie rundy długodystansowych MŚ (World Endurance Championship). W ekipie High Class Racing wystartuje 30 października (wyścig 6-godzinny) i 6 listopada (8-godzinny).

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe z prototypami klasy LMP oraz samochodami sportowymi klasy GT.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button