WARSZAWA

Cztery pory Wisły. Morsowanie w stolicy

Morsowanie nad Wisłą

Druga edycja morsowej szkółki Dzielnicy Wisła rozpocznie się już w niedzielę, 18 listopada o godz. 10.00.

Fani kąpieli w zimnej rzece spotkają się na plaży Rusałka/Zoo aż pięć razy. Organizatorzy przygotowali również szereg animacji w ramach akcji Cztery pory Wisły.

Warszawiacy skorzystają z aktywnej formy wypoczynku nad Wisłą również jesienią. W plażowej strefie sportu, w okolicach warszawskiego zoo, odbędą się kąpiele morsów, bezpłatne warsztaty survivalowe, ekologiczne, nauka gry na bębnach, treningi biegowe i animacje dla dzieci. W finałowy dzień, 9 grudnia uczestnicy zobaczą także pokaz ratownictwa na wodzie i zasiądą przy wspólnym ognisku.

Szkółka morsowa Dzielnicy Wisła

To cykl spotkań dla wszystkich, którzy rozpoczęli już swoją przygodę z kąpielami w zimnej wodzie oraz dla tych, którzy do tej pory nie mieli odwagi lub okazji spróbować tej niecodziennej rekreacji. Pierwsze niedzielne spotkanie rozpocznie się 18 listopada o godz. 10.00. Po rejestracji uczestnicy przejdą krótkie szkolenie z instruktorem morsowania. Wejście do wody poprzedzone będzie 15 minutową rozgrzewką z truchtem i ćwiczeniami prowadzonymi pod czujnym okiem instruktorki fitness. Początkujący zanurzą się w Wiśle trzykrotnie po jednej minucie. Ci, którzy regularnie hartują swoje ciało w zimnej wodzie, wejdą do rzeki na całe 10 minut. Po kąpieli na uczestników będzie czekała herbata, rozgrzewająca zupa i dyplom. O bezpieczeństwo wydarzenia zadba stołeczne WOPR.

Morsowanie wzmacnia odporność, przyspiesza metabolizm i pozytywnie wpływa na samopoczucie. W tym sezonie mieszkańcy mogą przyłączyć się do bezpłatnych spotkań 18 i 25 listopada oraz 2, 8 i 9 grudnia 2018 roku. Każdy mors, który weźmie udział w wydarzeniu co najmniej cztery razy, otrzyma nagrodę w postaci ciepłej bluzy i czapki. W zeszłym roku uczestnicy szkółki morsowania Dzielnicy Wisła łącznie spędzili 2 500 minut w zimnym nurcie rzeki.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button