KATOWICE

Częstochowa. Ciekawy pomysł. Patrole na segwayach

Śląskie

Podczas szczytu pielgrzymkowego częstochowscy strażnicy miejscy będą patrolować centrum i okolice Jasnej Góry na elektrycznych pojazdach samopoziomujących, które bezpłatnie wypożyczyła im jedna z firm.

Jak co roku podczas sierpniowego szczytu Straż Miejska w aktywny sposób dba o zachowanie spokoju i porządku publicznego. Strażnicy służą też gościom tego miasta wszelkimi radami, wskazówkami i praktycznymi informacjami. Tym razem wykorzystają do tego coraz bardziej popularne segwaye.

Dwa dwukołowe samopoziomujące się pojazdy elektryczne, które zostały użyczone Straży Miejskiej przez częstochowską firmę. Pojazdy mogą osiągać prędkość do 18 km/h. Na pełnym ładowaniu mogą pokonać dystans 37 kilometrów.

Strażniczki i strażnicy miejscy przeszli szkolenie teoretyczne i praktyczne. Od dzisiaj mundurowych będzie można spotkać na segwayach podczas patrolowania ulic – na trasach wejść pielgrzymek, w centrum, głównie w okolicach dworców i samego klasztoru.

Dlatego zarówno mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy jak i turyści oraz pielgrzymi powinni być przygotowani na ten niecodzienny widok.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button