KATOWICE

Rybnik. Podszywał się pod księdza. Publikował nieprzyzwoite treści na portalach randkowych

Śląskie

Rybniccy kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku ustalili mężczyznę, który podszywał się pod księdza z tego miasta.

Mieszkaniec powiatu głogowskiego podszył się pod duchownego, wykorzystując jego wizerunek i publikował nieprzyzwoite treści na portalach randkowych. 23-latek usłyszał już zarzut i akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Rybniku. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Pod koniec listopada 2023 roku, do rybnickiej komendy zgłosił się miejscowy ksiądz, który poinformował policjantów, że ktoś się pod niego podszywa.

Na dowód pokazał screeny ogłoszeń z internetu, które opatrzone były jego zdjęciami. Wiele z nich zostało opublikowanych na portalach randkowych.

W ogłoszeniach na stronach zawarte były propozycje o charakterze matrymonialnym. Śledczy rozpoczęli poszukiwania osoby podejrzanej o to przestępstwo.

W wyniku podjętych czynności, kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku (woj śląskie) ustalili, że za sprawcą podszywania się pod księdza jest 23-letni mieszkaniec powiatu głogowskiego.

Mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący podszywania się pod księdza i wykorzystania jego wizerunku na portalach internetowych, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Akt oskarżenia w tej sprawie został już skierowany do Sądu Rejonowego w Rybniku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button