KATOWICE

Radzionków. Znaleziono zwłoki 18-latki zawinięte w folię. Podejrzany zatrzymany

Kryminalne. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci młodej kobiety

12 sierpnia w godzinach popołudniowych policjanci z Radzionkowa (woj. śląskie) ujawnili w jednym z mieszkań zwłoki kobiety.

Na miejscu do późnych godzin pracowali policjanci z Tarnowskich Gór, Katowic, Komendy Głównej Policji i prokurator. Dzisiaj w godzinach porannych do sprawy została zatrzymana jedna osoba.

O tym, że w mieszkaniu przy ul. Kużaja w Radzionkowie mogą znajdować się zwłoki kobiety, poinformowała po godzinie 16 postronna osoba. Przeprowadzone dzisiaj czynności ponad nadzorem prokuratora potwierdziły, że zmarła to 18-letnia dziewczyna z Bytomia. Na miejscu do późnych godzin pracowali policjanci z Tarnowskich Gór, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Komendy Głównej Policji oraz Prokurator Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach, którzy między innymi z udziałem technika kryminalistyki wykonali oględziny. Dzisiaj około godzin 8 na terenie powiatu tarnogórskiego do sprawy została zatrzymana jedna osoba.

Zgromadzony w sprawie materiał pozwoli śledczym wyjaśnić wszelkie przyczyny i okoliczności śmierci 18-latki.

Zatrzymanym jest młody mężczyzna. Prawdopodobnie to on udusił kobietę.

Ofiarę kilka godzin wcześniej poznał w autobusie. O tym morderstwie sam powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego.Potem podejrzany Mateusz H. jednak uciekł z miejsca zbrodni, mówiąc o możliwości popełnienia samobójstwa. Po jakimś czasie policja go znalazła.

Zwłoki znalezione w mieszkaniu były zawinięte w folię i spryskane pianą.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button