INNETENIS

Benefis Agnieszki Radwańskiej. Tenisistka nagrała piosenkę z Karoliną Woźniacką [WIDEO]

Agnieszka Radwańska

Okazja do nagrania piosenki przez Agnieszkę Radwańską, jedną z najlepszych polskich tenisistek, pojawiła się w związku z benefisem, wieńczącym jej karierę sportową.

Wydarzenie odbędzie się już 21 maja 2019 r. w TAURON Arenie Kraków.

Plan benefisu łączy w sobie część sportową oraz bogaty program artystyczny z występami polskich gwiazd, m.in. Maryli Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Piotra Rubika i zespołu Torres Brothers. Organizatorzy zapowiadają, że lista artystów nie została zamknięta.

Organizatorzy zdradzili część oficjalnego programu oraz opowiedzieli o planowanych atrakcjach. Talent sportowy Agnieszki Radwańskiej jest znany już od dawna.
Benefis to dla Radwańskiej szansa na zmierzenie się z zadaniem wokalnym. Krakowianka kolejny raz miło zaskoczyła swoich fanów.

– Z okazji mojego benefisu, który już 21 maja odbędzie się w TAURON Arenie w Krakowie, dostałam propozycję nagrania piosenki z Karoliną Woźniacką. Zgodziłam się, to jedno z moich marzeń, które chciałam zrealizować
po zakończeniu kariery. Koniec kilkunastoletniej przygody z tenisem stał się dla mnie szansą na realizację innych interesujących wyzwań, zupełnie niezwiązanych ze sportem – powiedziała Agnieszka Radwańska. Tour WTA to głównie kort, hotel, lotnisko i… ciężka praca. Wówczas bardzo docenia się chwile rozmowy po polsku, wsparcie ze strony koleżanek, które doskonale rozumieją ten temat. Byłam w tej komfortowej sytuacji, że moimi przyjaciółkami były dziewczyny ze słowiańską, polską duszą – dodaje Radwańska.

W trakcie konferencji prasowej zaprezentowano zapowiedź piosenki i teledysku w wykonaniu Agnieszki Radwańskiej i Karoliny Woźniackiej. Słowa do utworu „We love tenis” napisał Jacek Cygan, muzykę – Piotr Rubik.


Miastem Gospodarzem wydarzenia jest Kraków, który w ramach benefisu będzie gościł nie tylko gwiazdy tenisa, ale również artystów polskiej sceny muzycznej, którzy wystąpią w TAURON Arenie Kraków, m.in. Marylę Rodowicz, Andrzeja Piasecznego, Piotra Rubika oraz zespół Torres Brothers. W programie zostały przewidziane także skecze kabaretowe, materiały wideo dotyczące kariery tenisistki oraz wspomnienia najbliższych na temat gwiazdy polskiego tenisa. To tylko część atrakcji – o pozostałych organizatorzy będą informowali na bieżąco.

– Możliwość wsparcia organizacji benefisu najlepszej polskiej tenisistki w historii to dla Krakowa duże wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że tak wybitna sportsmenka jest wizytówką nie tylko Polski, lecz również naszego miasta, bo to właśnie w Krakowie Agnieszka stawiała swoje pierwsze kroki zawodowe – dodaje Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button