ATP 1000 w Paryżu. Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy. Zieliński odpadł w deblu

Polscy tenisiści

Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:3, 6:2 w turnieju ATP 1000 w Paryżu.

Dzięki temu awansował do trzeciej rundy.

Na początku pierwszego seta mecz był wyrównany. W czwartym gemie wrocławianin z asami serwisowymi nie dał szans rywalowi i wygrał tego seta 6:3.

W drugim jeszcze było lepiej. Polak nokautował Hiszpana kolejnymi asami serwisowymi, a było ich aż 19 w całym meczu.

Rywalem Hurkacza będzie zwycięzca rywalizacji Caspera Ruuda (8. ATP) i Francisco Cerundolo (21. ATP).

Więcej o meczu

Hubert Hurkacz pokonał Hiszpana Roberto Bautistę-Aguta 6:3, 6:2 i powalczy teraz o miejsce w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w paryskiej hali Bercy.

Było to piąte spotkanie Hurkacza z Hiszpanem, a drugie zwycięstwo i to drugie w tym sezonie, a w dodatku najłatwiejsze. Wcześniejsze były bardzo zacięte, zawsze z tie-breakami, w tym trzy z nich kończyły się w trzech setach

W hali Bercy Hubert przełamał podanie 66. na świecie rywala już w czwartym gemie, na 3:1 i tę przewagę pewnie utrzymał do końca seta, którego rozstrzygnął na swoją korzyść wynikiem 6:3 już po 32 minutach.

Natomiast w drugiej partii przewaga Polaka, sklasyfikowanego na 11. miejscu w rankingu ATP była jeszcze bardziej widoczna. Zdobył on „breaka” już w gemie otwierającym ją, a następni powtórzył to w siódmym. Odskoczył wtedy na 6:2 i po chwili zamknął trwający zaledwie 56 minut pojedynek wygrywając swój serwis bez straty punktu.

Hurkacz zaserwował w tym meczu 19 asów, dzięki czemu przekroczył granicę 1000 asów w sezonie (ma ich już 1004). Poprzednio udało się to w 2019 roku dwóm Amerykanom Johnowi Isnerowi i Reilly’emu Opelce,

W 1/8 finału wrocławianin zmierzy się z 21. na świecie Argentyńczykiem Francisco Cerundolo, który nieoczekiwanie wyeliminował turniejową „ósemkę” Norwega Caspera Ruuda 7:5, 6:4.

Hurkacz zajmuje obecnie 9. miejsce w rankingu ATP Singles Race, który wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon ATP Finals. Aby zagrać w Turynie musi wyprzedzić w Paryżu Holgera Rune. Duńczyk wieczorem zmierzy się z Austriakiem Dominikiem Thiemem w drugiej rundzie.

Turniej ATP w Paryżu. Jan Zieliński odpadł w pierwszej rundzie debla

Tymczasem z turniejem ATP rangi Masters na kortach twardych w Paryżu pożegnał się Jan Zieliński.

W deblu z Monakijczykiem Hugo Nysem przegrał z Harrim Heliovaarą i Mate Paviciem (Finlandia, Chorwacja) 6:7 (7-9), 4:6.

Szanse na występ w turyńskim Mastersie stracił debel Jan Zieliński (PZT Team/CKT Grodzisk Mazowiecki) i Hugo Nys, który w Bercy odpadł już w pierwszej rundzie.