MUZYKA

Najpopularniejsza szwedzka artystka popu Yaeger prezentuje EP-kę „Jaguar”

Szwedzka muzyka

Yaeger to obecnie jedna z najpopularniejszych artystek w szwedzkim radiu.

Jej pierwszy singiel „Shit We Do For Love” z Icona Pop ugruntował jej pozycję w przemyśle. Teraz Yaeger prezentuje EP-kę „Jaguar”, na której znalazło się 6 świetnych utworów, w tym poprzednie single „Water Pistol”, „Lupins in Blue” i „Ciao”.

Pseudonim Yaeger jest dziś na ustach wszystkich mieszkańców Szwecji. Trudno przeoczyć jej sukces – jak na jeden z najbardziej ekscytujących wschodzących talentów przystało, Yaeger wydała już sporo hitów.

„Jaguar” został napisany wspólnie przez Yaeger (Hannę Jäger) i Sebastiana Furrera (Avicii, Loreen, Ed Sheeran) oraz wyprodukowany z Federico Pinną. EP-ka wypełniona jest odważnym dance popem i zaraźliwymi klubowymi utworami. Tytułowy utwór wykorzystuje sampel utworu „Kaini Industries” elektronicznego duetu Boards of Canada. To kolejna już demonstracja dźwiękowych ambicji artystki.

„Jaguar” opowiada o tym, kim stajesz się, gdy wirujesz gdzieś pomiędzy różnymi romansami. Jesteś samotny, jednak wciąż otoczony ludźmi i przyjaciółmi. Od jakiegoś czasu czuję się jak samotny, bezdomny kot, biegając po różnych miastach i pisząc muzykę. Gdy tylko opuścisz jakieś miejsce, zaczynasz szukać bezpieczeństwa w samym sobie, a może w końcu w kimś innym. Pomiędzy tym wszystkim może wydarzyć się wiele szalonych rzeczy. Jest w tym jednak też sporo piękna. Tak powstała ta EP-ka” – komentuje Yaeger.

Euforyczne brzmienie, które sprawia, że chce się płakać nawet w klubie – Szwecja nie od dziś jest synonimem takiej muzyki. Na początku roku artystka podjęła się współpracy z Icona Pop na ich najnowszym albumie „CLUB ROMANTECH”. Wcześniej pracowała też z Haydenem Jamesem, Dannym L Harle, Hit Impulse, Cosmo’s Midnight, Oscarem Schellerem i Casper the Ghost. Jej singiel „Waiting For Nothing” z Haydenem Jamesem zdobył ponad 10 milionów odtworzeń na Spotify, stał się najczęściej odtwarzanym utworem w australijskim radiu Triple J i znalazł się na playliście Capital Dance. Yaeger ma na koncie świetne występy na żywo, a „Jaguar” z pewnością porwie jeszcze większą publikę.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button