WARSZAWA

XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne. 200-metrowy stół, rzeźbienie lodowego anioła

XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne

W niedzielę, 16 grudnia, w godz. 13.00-17.00 zapraszamy mieszkańców na wspólne świętowanie w magicznej atmosferze. Tegoroczne Warszawskie Spotkanie Wigilijne ponownie będzie na ul. Ząbkowskiej.

– W niedzielę, 16 grudnia, po raz drugi spotkamy się na ulicy Ząbkowskiej podczas XV Warszawskiego Spotkania Wigilijnego. Usiądziemy razem do wigilijnego, blisko 200-metrowego stołu. Oprócz poczęstunku na wszystkich będą czekały drobne prezenty, wykonane przez warszawianki i warszawiaków, a także inne liczne atrakcje – mówi Rafał Trzaskowski, Prezydent m.st. Warszawy. – Zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania, składania życzeń oraz dzielenia się opłatkiem w niepowtarzalnej, magicznej atmosferze świąt – dodaje.

Warszawskie Spotkanie Wigilijne będzie w niedzielę, 16 grudnia, na ul. Ząbkowskiej. To wyjątkowa okazja dla wszystkich do spotkania i integracji w domowej atmosferze. Przy choince oraz akompaniamencie kolęd, warszawiacy zgodnie ze świąteczną tradycją zasiądą razem do wigilijnego stołu i zjedzą świąteczny posiłek. Na uczestników wydarzenia czekają również prezenty wykonane podczas cyklu warsztatów „Warszawiacy warszawiakom”. Tego dnia o świąteczny klimat zadbają również artyści, którzy na scenie zaprezentują swoje aranżacje kolęd i pastorałek.

XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne (fot. E. Lach)

Spotkanie przy jednym stole

Głównym punktem wystroju będzie długi 200-metrowy stół, pokryty białym obrusem i świątecznymi dekoracjami. Na stole znajdą się również śpiewniki, aby wszyscy mogli wspólnie kolędować. Wokół namiotów ze stołami zostaną ustawione choinki rozżarzone lampkami świątecznymi. Inspiracją tegorocznej odsłony Warszawskiego Spotkania Wigilijnego są anioły i będą stanowić podstawowy element scenografii.

Oprócz poczęstunku na uczestników wydarzenia będą czekały drobne prezenty, wykonane przez mieszkańców podczas cyklu warsztatów „Warszawiacy warszawiakom”, realizowanych przez 6 organizacji pozarządowych: Stowarzyszenie „Mamy Czas”, Towarzystwo Rozwijania Aktywności Dzieci „Szansa” z Targówka, Fundację „Otwarta Pracownia Twórcza”, Towarzystwo Przyjaciół Pragi, Stowarzyszenie Hokuspokus i Fundację Radość dla Ludzi. Warszawiacy własnoręcznie przygotują blisko 6 tysięcy prezentów, m.in.: anioły, biżuterię, bombki na choinkę, świeczniki czy pachnące lawendowe woreczki. Fundacja zmiana przygotuje dla mieszkańców również około 700 saszetek z herbatą, 300 woreczków z suszem oraz 3 tysiące książek. Warsztaty trwają do 12 grudnia.

Iluminacje, kolędy, monidło i rzeźbienie lodowego anioła

Magiczny nastrój podkreślą elementy multimedialne. Kamienice rozbłysną światłem i specjalnie na tę okazję przygotowanymi iluminacjami, które wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój. Ten dzień zapowiada się wyjątkowo ciekawie przede wszystkim dla naszych najmłodszych mieszkańców. W Centrum Kreatywności Targowa będzie na nich czekał Mikołaj, ale i wiele innych atrakcji jak m.in. konkursy, zajęcia plastyczne i warsztaty ze zdobienia pierników czy tworzenia ozdób i upominków świątecznych.

Czas przy wigilijnym stole umilą również dźwięki kolęd i pastorałek w wykonaniu zaproszonych artystów. Tego dnia wystąpią m.in.: Trupa Teatralna – Warszawiaki, Jakub Jurzyk z dziećmi z warszawskich klubów rodzin, WoWaKin Trio oraz Cisza na scenie – grupa teatralna z Polskiego Związku Głuchych, która zaprezentuje świąteczny repertuar w języku migowym. Wspólne kolędowanie ułatwią wszystkim przygotowane przez organizatorów śpiewniki.

Będziemy też świadkami wyjątkowego procesu twórczego – Jan Kubicki w trakcie spotkania wyrzeźbi anioła z bloku lodowego. A na zakończenie w monidle anielskim będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. XV Warszawskie Spotkanie Wigilijne poprowadzi Szymon Majewski.

Dostęp dla wszystkich mieszkańców

Miejsce wigilijnego spotkania będzie dostępne dla wszystkich gości – starszych i bardzo młodych, sprawnych i potrzebujących wsparcia. Pamiętamy również o szczególnych potrzebach mieszkańców z niepełnosprawnościami. Oba wejścia na teren imprezy – od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy. Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły liczyć na wsparcie asystentów.

Zapewniamy również tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie. Dodatkowo obok sceny zostanie zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek. Ponadto konferansjer będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie. W jednym z oznaczonych namiotów znajdzie się również pętla indukcyjna.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button