FILM I SERIALE

Pelikan Salty gwiazdą filmową! „Chłopiec z Burzy” wkrótce w kinach [ZWIASTUN]

Pelikan gwiazdą filmową!

„Chłopiec z Burzy” to uniwersalna opowieść o przyjaźni, miłości, stracie oraz odradzającym się poczuciu nadziei.

Dotyka ważnych zagadnień ekologicznych, uczy aby pielęgnować to, co cenne i ważne. Nie tylko dla nas samych, ale także dla przyszłych pokoleń.

Film wejdzie na ekrany kin już 18 stycznia, tymczasem w australijskim zoo Adelaide Zoo od niedawna można spotkać jego gwiazdę.

Pelikan Salty wcielił się w głównego bohatera filmu – Pana Percivala. Salty jako jeden z pięciu piskląt, został uratowany z opuszczonego gniazda na wyspie Coorong. Miał w życiu wiele szczęścia bo od razu rozpoczął karierę na planie filmowym. Dziś ma zaledwie 19 miesięcy, ale już przeszedł na zasłużoną emeryturę, teraz czeka go beztroskie życie pod ochroną pracowników zoo.

Zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie.

Laureat Oscara GEOFFREY RUSH w ekranizacji jednej z najpiękniejszych powieści dla młodych widzów.

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone maleńkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni i dorastaniu człowieka i zwierzęcia. O tym jak wiele potrafią sobie nawzajem dać i jak wiele mogą siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem i jednym z pelikanów zwanym Panem Percivalem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest najcenniejszym dziedzictwem, które może przekazać Madeline.

Obsada:

• Geoffrey Rush („Blask” – OSCAR, „Jak zostać królem”, „Zakochany Szekspir”, „Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara“, „Koneser”)

• Jai Courtney („Terminator: Genisys”, „Legion samobójców”, „Niezgodna”, „Szklana pułapka 5”)

• David Gulpilil („Australia”, „Polowanie na króliki”, „Krokodyl Dundee”)

Wzrusza i bawi jak „E.T.” i „Uwolnić orkę”.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button