KOLARSTWO

Wyścig Narodów i Lang Team Race 2021 w Białymstoku. Trasy

Maraton Rowerowy Lang Team

Białystok czeka na kolarzy. 30 maja o godz. 14.00 wystartuje Lang Team Race.

Lang Team Race to kolarski wyścig dla amatorów, którego celem jest popularyzacja kolarstwa, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz promocja najpiękniejszych regionów Polski. Starannie dobre trasy, scenografia z Tour de Pologne, atmosfera kolarskiego peletonu – uczestnicy mogą poczuć się niczym największe gwiazdy dyscypliny.

Tegoroczny sezon Lang Team Race rozpocznie się 30 maja w Białymstoku. Na kolarzy czeka 82-kilometrowa trasa. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostaną zaproszeni na podium do dekoracji.

– W organizację Lang Team Race wkładamy całe serce. Chcemy, aby uczestnicy mogli poczuć smak rywalizacji na najwyższym poziomie. Najpierw zobaczą rywalizację w ramach Wyścigu Narodów UCI Nations Cup U 23 2021, a potem sami pojadą na trasę wyścigu dla amatorów – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Wyścig wystartuje 30 maja o godz. 14.00. – Niezmiernie cieszę się z kolejnej imprezy w ramach Lang Team Race. Z niecierpliwością czekamy na start i sportowe emocje – podkreśla Czesław Lang.

Zapisy internetowe trwają do piątku 28 maja na stronie: https://dostartu.pl/orlen-lang-team-race-v5669 . Rejestracja będzie możliwa również w niedzielę w biurze zawodów – szczegóły na stronie: https://langteamrace.pl/bialystok-2021/.

10 sierpnia w Arłamowie zostanie rozegrany Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Sezon zakończy Lang Team Race w Bytowie 25 września.

Prezentacja trasy Wyścigu Narodów w Białymstoku

Piękne Podlasie czeka na kolarzy. W dniach 29-30 maja Białystok będzie gospodarzem Wyścigu Narodów. Drugiego dnia tego kolarskiego weekendu zaplanowano też otwarcie amatorskiego sezonu w serii Lang Team Race.

Pierwsza edycja Wyścigu Narodów odbyła się w Bukowinie Tatrzańskiej, druga w Rzeszowie, teraz gospodarzem zmagań będzie Białystok. – Z radością przyjąłem wiadomość, że to wielkie święto sportu, jakim są zawody Wyścig Narodów, odbędzie się w Białymstoku i naszym regionie. Dzięki temu poczujemy wszyscy tę niezwykłą atmosferę współzawodnictwa. Mam nadzieję, że ta impreza przyniesie wszystkim zawodnikom, organizatorom, a także mieszkańcom naszego miasta, którzy będą oglądać to widowisko, wiele radości i satysfakcji – powiedział Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

– Wyścig Narodów to cenna inicjatywa, dzięki której możemy promować województwo podlaskie poprzez sport, ale też pokazanie piękna tej części Polski, jej bogatej przyrody i unikatowego, wielokulturowego charakteru. Nasz region to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku i spędzania czasu w bliskim kontakcie z naturą. Mam nadzieję, że dzięki tej imprezie zachęcimy turystów do odwiedzenia Podlaskiego – podkreśla Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Trasa Wyścigu Narodów jest urozmaicona, a rywalizacja na pewno dostarczy wielu emocji. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego dowodem jest liczba zgłoszonych ekip. – Oba etapy są dedykowane dla szybkich kolarzy, którzy potrafią finiszować z grup. Mówimy o innym stylu ścigania niż w przypadku grup zawodowych, gdzie cały zespół rozprowadza lidera. Tutaj mamy reprezentacje z mniejszą liczbą zawodników. Ściganie będzie bardziej spontaniczne, spodziewam się wielu prób ucieczki. Teren jest pofałdowany, może wystąpić wiatr, a więc rywalizacja będzie ciekawa – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

Na kolarzy 29 maja czekać będzie ponad 143-kilometrowa trasa, prowadząca z Białegostoku przez Dobrzyniewo Fabryczne, Rudą, Tykocin, Jeżewo Stare, Kropiewnicę Gajki, Sokoły, Łapy i Pomigacze. Dzień później do pokonania będą 124 kilometry. Kolarze po raz kolejny sprawdzą urok Podlasia. Pojadą m.in. przez Rędziany, Tykocin i Zawady. Meta obu etapów została usytuowana przy Al. Józefa Piłsudskiego, gdzie 12 lat temu po raz ostatni finiszował Tour de Pologne.

– Bardzo się cieszę, że wracamy w te piękne rejony. Białystok zmienił się niesamowicie. Cieszymy się ze współpracy z władzami miasta i województwa. W Białymstoku jest dużo kibiców kolarstwa, którzy wspierają i sami jeżdżą. Czeka nas bardzo ciekawy weekend w pięknej scenerii – podkreśla Czesław Lang.

Na starcie Wyścigu Narodów pojawi się 25 ekip. To będą pierwsze w sezonie zawody z prestiżowego cyklu dla najlepszych młodzieżowców świata UCI Nations Cup. Na trasie zobaczymy triumfatorów poprzednich edycji imprezy – reprezentacje Belgii oraz Holandii. Nie zabraknie oczywiście reprezentacji Polski, pojawią się też trzy grupy regionalne: TC Chrobry Scott Głogów, Klub Kolarski Tarnovia oraz Region Pomorskie/Cartusia.

Pierwotnie tegoroczny Wyścig Narodów miał się składać z pięciu etapów i trwać pięć dni. Jednak obostrzenia związane z pandemią spowodowały, że wyścig, wzorem lat ubiegłych, będzie się składał z dwóch etapów. Utalentowani młodzi kolarze z całego świata będą rywalizować w Polsce w ostatni weekend maja (29-30.05).

Wyścig Narodów należy do cyklu UCI Nations Cup U23 i będzie w tym roku wyścigiem otwierającym rywalizację o Puchar Narodów. Łącznie w ramach cyklu zostaną rozegrane cztery wyścigi – Wyścig Narodów, Course de la Paix Grand Prix Jeseniky w Czechach (3-6 czerwca), L’Etoile d’Or (19-20 lipca) oraz Tour de l’Avenir (13-22 sierpnia).

To jednak nie koniec sportowych atrakcji. W Białymstoku zacznie się też inny kolarski cykl, ten dla zawodników-amatorów. 30 maja otwarty zostanie sezon Lang Team Race. Start o godzinie 14, a przed uczestnikami 82 kilometry. Kolejnymi zawodami serii będzie znany wszystkim Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie (10 sierpnia). 25 września spotkamy się za to na domowych trasach Czesława Langa w Bytowie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button