KONCERTYMUZYKA

Tokio Hotel i VIZE w coverze „Behind Blue Eyes”

Zespół Tokio Hotel zagra w Polsce

Niemieckie legendy świętują premierę swojej wersji utworu „Behind Blue Eyes”!

Pierwszy raz, fani mogli go usłyszeć podczas wczorajszego finału „Germany’s Next Topmodel”.

Chłopaki z Tokio Hotel ponownie połączyli siły z VIZE w nowym singlu „Behind Blue Eyes”. Współpraca Tokio Hotel i VIZE w „White Lies” na początku tego roku okazało się strzałem w dziesiątkę. Od czasu premiery singiel zdobył ponad 40 milionów odtworzeń, przez kilka tygodni znajdował się na listach przebojów oraz przewodził tegorocznej edycji „Germany’s Next Topmodel”.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierwsza współpraca z VIZE została tak dobrze przyjęta, ale od początku wiedzieliśmy, że chcemy zrobić coś więcej niż tylko ten jeden utwór. Niesamowicie dobrze się dogadujemy i potrafimy stworzyć wspólnie świetną atmosferę. Pomysł, aby ponownie zinterpretować tę smutną piosenkę i przekształcić ją w taneczną wersję, przyszedł nam do głowy podczas pierwszej sesji w studio. Chcieliśmy zrobić cover rockowego klasyka i nadać mu nowy charakter. Podobnie jak w przypadku «White Lies», udało nam się połączyć światy Tokio Hotel i VIZE” – mówi Bill.

„Behind Blue Eyes” to cover legendarnej piosenki The Who z 1971 roku, która przeszła do historii w 2003 roku dzięki interpretacji Limp Bizkit. Tokio Hotel i VIZE nadali jej współczesne brzmienie, które po raz kolejny łączy w sobie mocne strony obu zespołów. Melancholijne gitary akustyczne i pełen uczuć śpiew Billa spotyka się tu z dudniącą perkusją i charakterystycznym houseowym basem.

Vitali z VIZE tak skomentował współpracę: „To dla nas wielki zaszczyt być pierwszymi po Limp Bizkit, którzy wskrzeszą tę piosenkę. Cover powstał pod koniec zeszłego roku, kiedy po raz pierwszy nagraliśmy «White Lies». Na początku roku udowodniliśmy, że potrafimy łączyć nasze brzmienie i chcieliśmy zrobić to jeszcze raz”.

Każdy, kto zna Tokio Hotel, wie o wysokiej poprzeczce, jaką stawia sobie zespół. Dlatego też Bill, Tom, Georg i Gustav wymyślili coś, czego nigdy wcześniej nie widziano w Niemczech: teledysk do „Behind Blue Eyes” został stworzony na żywo podczas tegorocznego finału „Germany’s Next Topmodel” 27-ego maja o 20:15 i pojawił się na YouTube zaraz po emisji.

Reżyserem teledysku ponownie został Baris Aladag, który nakręcił także klip do „White Lies”. Stworzenie tego teledysku było dla niego szczególnym wyzwaniem – klip do „Behind Blue Eyes” miał działać jako niezależny teledysk, który nie powinien pokazywać, że został nagrany podczas programu telewizyjnego na żywo.

„Teledysk opowiada o walce z własnymi demonami, opieraniu się pokusie i byciu sobą”, ujawnił wcześniej Bill Kaulitz. „To także walka finalistów, którzy podczas pokazu muszą udowodnić swoje aktorskie zdolności i pójść w ślady ikon świata mody, takich jak Kate Moss, Naomi Campbell czy Linda Evangelista, które mają na koncie historyczne wystąpienia w teledyskach. „Ten teledysk jest wyjątkowy, ponieważ widzowie są świadkami nagrania wideo na żywo w telewizji. Nie ma siatki bezpieczeństwa ani planu B. Zawsze wierzymy w siłę emocji w pierwszej chwili. W większości są to te wyjątkowe i autentyczne uczucia, i to właśnie je chcemy uchwycić. To pierwszy klip nagrany w ten sposób w niemieckiej telewizji. Mamy tylko jedną szansę.”

„Z pomocą nowego tekstu, utwór stał się również bardzo osobistym wyznaniem o sławie oraz o miłości i bólu, które się z nią wiążą. Jesteśmy bardzo dumni, że jako pierwsi otrzymaliśmy zgodę na ponowne nagranie i zinterpretowanie tego utworu po Limp Bizkit 18 lat temu”, dodaje wokalista.

Zespół Tokio Hotel zmuszony był przełożyć trasę Beyond the World Tour z powodu pandemii na kwiecień 2022 roku. Muzycy odwiedzą Polskę 14-ego maja 2022 roku podczas koncertu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button