KOLARSTWO

Katarzyna Niewiadoma mistrzynią świata w kolarstwie gravelowym

Kolarstwo

Katarzyna Niewiadoma zdobyła tęczową koszulkę w rozgrywanych po raz drugi Mistrzostwach Świata w gravel racingu.

Po samotnym ataku udało jej uciec przed Włoszką Silvią Persico i Holenderką Demi Vollering.

We włoskim regionie Wenecja Euganejska odbyły się mistrzostwa świata w ciekawej odmianie kolarstwa, tj. wyścigach gravelowych. Zawody toczą się głównie na trasach gruntowych i szutrowych.

Trasa ta liczyła 140 km z ośmioma podjazdami. 25 km przed metą Polka zaatakowała i minęła linię metę z przewagą ponad pół minuty nad pozostałą dwójką.

Pozostałe Polki, tzn. Karolina Migoń zajęła 31., a Barbara Borowiecka 35. pozycję.

Katarzyna Niewiadoma w tym sezonu była już na podium w Tour de France. Zaś w Tour de Romandie uplasowała się na drugim miejscu.