POLSKA

WOŚP. 3 miliony złotych na wsparcie walki z chorobami reumatycznymi

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

25 października Fundacja WOŚP zrealizowała 62. Konkurs Ofert.

Tym razem zakupy sprzętu medycznego dedykowane były wsparciu prowadzonego od 2019 roku Programu Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci. Sprzęt zakupiony za blisko 3 miliony złotych już w ciągu 4 miesięcy trafi do 8 wytypowanych placówek.

Czemu WOŚP stworzył Program Diagnostyki Chorób Reumatycznych u Dzieci? Żeby usprawnić diagnozowanie i leczenie często trudnych do wykrycia chorób reumatycznych u dzieci. 14 wyspecjalizowanym ośrodkom w Polsce Fundacja dostarczyła dotąd 38 urządzeń, w tym wysokiej klasy rezonanse niskopolowe, densytometry i specjalistyczne aparaty USG, a 62. Konkurs Ofert pozwolił poszerzyć możliwości diagnostyczne poprzez zakup kolejnych 5 densytometrów i 3 aparatów USG.

Konkurs Ofert realizowany jest według scenariusza, na który w przypadku każdego typu urządzeń składają się 3 wejścia:

  • Pierwsze wejście to ocena jakościowa, której eksperci dokonują po zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami złożonymi przez firmy uczestniczące w postępowaniu.
  • Wejście drugie, które jest wspólne dla wszystkich firm, to doprecyzowanie jaki sprzęt – o jakich funkcjach i parametrach – Fundacja zamierza kupić.
  • Ostatni blok to rozmowy z każdym z oferentów na temat proponowanej ceny jednostkowej urządzeń.

„Stworzony przez nas Konkurs Ofert pozwala rozmawiać face to face z oferentami, pozwala rozwiać wszelkie wątpliwości i pozwala upewnić się w dobrych wyborach. Grupa naszych ekspertów, członków Fundacji i pracowników, którzy tworzą zespół prowadzący te negocjacje, pozwala także na stwierdzenie, że 62. Konkurs Ofert będzie poprowadzony mega rzetelnie i wiarygodnie. Wydajemy Wasze pieniądze i cieszymy się, że kupimy za nie mega profesjonalny sprzęt, który leczy i będzie nadal leczył dzieci” – Jurek Owsiak, prezez zarządu Fundacji WOŚP.

Zakupu sprzętu WOŚP zawsze dokonuje przy wsparciu Komisji Ekspertów – specjalistów z danej dziedziny medycyny – co daje gwarancję wyboru najlepszych urządzeń. To dzięki ich wiedzy i doświadczeniu Fundacja może kupić ultranowoczesny sprzęt, a jednocześnie zapewnić placówkom medycznym odpowiednie materiały zużywalne i szkolenia.

62. Konkurs Ofert to zakup sprzętu dla 8 placówek w całej Polsce. Wybrano:

  • 5 densytometrów od firmy TIMKO
  • 3 aparaty USG od firmy KOSMED

Kupujemy jakość, a nie cenę – to jedno z najważniejszych założeń Konkursów Ofert

W wyniku wielogodzinnych negocjacji, przebiegających według zasad i scenariusza stworzonych przez WOŚP, przy wsparciu ekspertów, udaje się kupować nowoczesny sprzęt w cenach mocno odbiegających od rynkowych.

W sumie na zakupione 25 października urządzenia Fundacja przeznaczyła 2 910 000 złotych – środki otrzymane od społeczeństwa podczas 29. Finału WOŚP. Sprzęt w ciągu 4 miesięcy trafi do wytypowanych placówek w Białymstoku, Bydgoszczy, Końskich, Olsztynie, Poznaniu, Sosnowcu, Szczecinie i Wrocławiu.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń.

31. Finał WOŚP odbędzie się 29 stycznia 2023 roku.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button