KATOWICE

Myszków. Więził, odurzał i gwałcił 22-latkę. Akcja kontrterrorystów

Śląsk

Policjanci z Myszkowa wspierani przez kontrterrorystów z Katowic zatrzymali 45-latka, podejrzanego o bezprawne przetrzymywanie kobiety, jej zgwałcenie oraz posiadanie i udzielanie narkotyków.

Sąd zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy wobec sprawcy i tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

W niedzielę, 23 października przed godziną 23.00 dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o bezprawnym przetrzymywaniu 22-letniej mieszkanki Żarek w jednym z ośrodków wypoczynkowych na terenie powiatu myszkowskiego.

Zawiadomienie to policja dostała od jej matki w niedzielę. 22-latka wysłała znajomemu swoją lokalizację.

Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcą jest 45-latek dobrze znany myszkowskiej Policji. Niebezpieczny mężczyzna był wielokrotnie zatrzymywany, poszukiwany i odsiadywał wyroki za przestępstwa przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu.

Działania na miejscu gdzie przetrzymywana była kobieta trwały przez całą noc. W poniedziałek przy wsparciu kontrterrorystów z Katowic doszło do zatrzymania przestępcy. Odbita z rąk 45-letniego oprawcy kobieta bezpiecznie wróciła do domu.

Myszków. Akcja kontrterrorystów (fot. policja)

45-latek trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj prokurator przedstawił mu 5 zarzutów: pozbawienia wolności wbrew woli pokrzywdzonej, udzielanie jej środków psychotropowych, wykorzystanie jej stanu odurzenia i doprowadzenie jej do obcowania płciowego, nękanie jej oraz posiadanie narkotyków w postaci amfetaminy i marihuany.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button