MOTOSPORT

World Endurance Championship. Robert Kubica rywalizuje na Florydzie

Stany Zjednoczone

Robert Kubica gotowy na kolejny sezon rywalizacji w World Endurance Championship.

Pierwsza runda mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych już w ten weekend, a zawodnik ten pokazał się z najlepszej strony podczas prologu. 

Zespoły rozpoczynające walkę o mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych mają za sobą ostatnie testy. Na torze Sebring na Florydzie odbył się oficjalny prolog przed inauguracją FIA World Endurance Championship 2023. Wśród kierowców nie zabrakło naszego reprezentanta – w najbliższym sezonie Robert Kubica będzie startował w barwach Team WRT.

Ekipa z Belgii i Polak mają za sobą bardzo udane testy w Stanach Zjednoczonych. W sobotę (11 marca) zespół zajął odpowiednio drugą i trzecią pozycję na poszczególnych sesjach treningowych. Kolejnego dnia testował auto w warunkach wyścigowych oraz przeprowadził symulację kwalifikacji. Wówczas prowadzący bolid Kubica nie miał sobie równych. O blisko pół sekund wyprzedził kolejną ekipę w klasie LMP2.

Zawodnik ten podczas przygotowań przejechał dokładnie 88 okrążeń. Jego partnerzy z zespołu także nie próżnowali. Louis Deletraz pokonał aż 54 „kółka”, a Rui Andrade aż 134 okrążenia.

Na tegoroczny sezon WEC złoży się 7 startów. Pierwszy, 17 marca, również w Sebring, gdzie rywalizacja będzie toczyć się na dystansie 1000 mil. Najbardziej wyczekiwanym momentem sezonu będzie legendarny 24-godzinny wyścig w Le Mans, który zaplanowano na 10-11 czerwca. Mistrzów świata poznamy 4 listopada po zmaganiach w Bahrajnie.

– To będzie wyzwanie rywalizować w serii i oczywiście podczas wyścigu w Le Mans – powiedział Kubica po powrocie do zespołu.

Polak ma za sobą dwa udane sezony w wyścigach długodystansowych. W pierwszym, wraz z kolegami z zespołu Team WRT, triumfował w European Le Mans Series. Przed rokiem, już w barwach włoskiej Premy, jako pierwszy polski kierowca w historii stanął na podium wyścigu 24h Le Mans. Wraz z Delétrazem i Włochem Lorenzo Colombo na torze Circuit de La Sarthe zajęli drugie miejsce w klasie LMP2.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button