MOTOSPORTWODNY

Wodna Formuła 1. Bartłomiej Marszałek trenował na Zalewie Zegrzyńskim

Wodna Formuła 1

Bartłomiej Marszałek rozpoczął na Zalewie Zegrzyńskim treningi do rywalizacji w wodnej Formule 1.

Testy, które z brzegu mogli obserwować kibice, połączono z oficjalną inauguracją sezonu wakacyjnego nad wodą. Ratownicy WOPR dbają o bezpieczeństwo wypoczywających i przypominają o rozsądnym zachowaniu nad wodą.

Dla tego zawodnika rozpoczęta seria treningów jest okazją do przetestowania sprzętu i ponownego przyzwyczajenia się przed rozpoczynającym się we wrześniu br. sezonem do prowadzenia wodnego bolidu, rozwijającego prędkość nawet 250 km/h. Wsparcie jest szansą dla zawodnika Emirates Racing na rozpoczęcie treningów, ale również okazją do popularyzacji F1H2O wśród Polaków.

Miliony kibiców śledzącą zawody w 83 krajach.

Bartłomiej Marszałek jest jedynym Polakiem startującym w serii F1H2O. Wcześniej, w minionym sezonie, podczas wyścigów w Szardży wywalczył miejsce na podium i ostatecznie zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Pokazanie łodzi na wodzie, a przede wszystkim rozpoczęcie treningów, które już w lipcu intensywnie będę przeprowadzał na wodach Zalewu Zegrzyńskiego, to wspaniała sprawa. Pierwszy raz otwiera się dla mnie możliwość profesjonalnych testów i treningów. Tego mi zawsze brakowało i wierzę, że będę mógł dzięki temu jeszcze bardziej się rozwinąć sportowo. Pierwszy start przewidziany jest w Portugalii pod koniec września. Do końca skróconego sezonu w planach jest rozegranie 6 rund Grand Prix. Trzymam kciuki, aby to się powiodło, intensywnie szykuję się do tego przedsięwzięcia technicznie i logistycznie. Wymaga to dużego zaangażowania, bo w porównaniu do konkurentów, nie mam dużej ekipy.

powiedział Bartłomiej Marszałek.

Zawodnik udał się do nawodnej stacji paliw w Nieporęcie. To jedna z sześciu uruchomionych na ten sezon stacji dla motorowodniaków i żeglarzy. Od końca maja br. funkcjonują nad Zalewem Zegrzyńskim, na Mazurach i nad morzem. Jest to rozwiązanie, które eliminuje uciążliwe uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów. Konstrukcja stacji zaprojektowana została w trosce o ochronę środowiska naturalnego i jest w pełni bezpieczna dla gruntów oraz wód.

Treningi Bartłomieja Marszałka będą zabezpieczane przez WOPR Legionowo. Na pokładzie łodzi obecne będą 4 osoby – sternik, dwóch ratowników oraz płetwonurek przeszkolony do ewentualnego wyciągnięcia sportowca z bolidu.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button