LOTNICZE NEWSY

Wizz Air. Zimowy rozkład lotów na 2019 rok. 28 krajów z 8 polskich lotnisk

Wizz Air

Wizz Air, 28 marca ogłosił zimowy rozkład lotów na 2019 rok dla Polski.

Przewoźnik oferuje z Polski ponad 4 miliony miejsc w sezonie zimowym do 28 krajów w całej Europie i poza nią, z 8 polskich lotnisk.

Do wyboru wiele atrakcyjnych tras, w tym takie kierunki takie jak: Larnaka, Katania, Bari, Nicea z Krakowa, Kutaisi, Brema, Bodo, Oslo, Charków z Gdańska, Dubaj, Tel-Aviw czy Kijów z Katowic, Marrakesz, Wiedeń, Barcelona lub Reykjavik z Warszawy i wiele innych.

W tym roku Wizz Air będzie posiadał 27 samolotów w swoich polskich bazach, w tym 17 ultra-wydajnych, oferujących 230 miejsc samolotów typu Airbusów A321. Linia będzie zatrudniać ponad 1000 pracowników w Polsce. Wizz Air obecny jest w na polskim rynku od 2004 r. Od tego czasu linia przewiozła na swoich pokładach ponad 66 milionów pasażerów do i z Polski oferując niskie ceny biletów oraz doskonały serwis.

Wizz Air, chcąc oferować swoim polskim klientom jeszcze więcej możliwości, dodaje do oferty blisko 600 000 miejsc na sezon zimowy 2019, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do harmonogramu zimowego z 2018 roku.

Pierwszy lot WIZZ odbył się z Polski w maju 2004 roku. Od tego czasu linia stale rozwija siatkę połączeń. Ponad 66 mln pasażerów skorzystało z oferty linii w Polsce. W 2018 roku, ponad 9 mln klientów WIZZ wybrało loty w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem. W 2019 roku linia oferuje rekordową, 10,9 mln, ilość miejsc w sprzedaży w swojej polskiej siatce połączeń. Z ponad 4 milionami miejsc w sprzedaży na sezon zima 2019, Wizz Air po raz kolejny pokazuje swoje zaangażowanie na polskim rynku jak również wpływa na rozwój polskiej gospodarki i stymuluje rynek pracy w branży lotniczej i turystycznej wspierając tym samym rocznie ponad 8000 miejsc pracy w sektorach związanych pośrednio z działalnością linii w kraju.

Andras Rado, manager ds. korporacyjnych w Wizz Air powiedział:
„Cieszymy się, że możemy zaprezentować nasz największy w historii rozkład lotów na sezon zimowy z Polski. Dzięki lotom Wizz Air z naszego największego rynku możemy nie tylko stymulować turystykę, ale także oferować naszym polskim klientom ciekawe kierunki. Z takimi niesamowitymi miejscami jak Dubaj, Larnaka, Kutaisi, Marrakesz, Reykjavik, Wiedeń czy Bodo oraz niskimi taryfami, Wizz Air ponownie podkreśla swoje zaangażowanie na polskim rynku oraz chęć rozwoju polskiego biznesu i satysfakcji konsumentów. Nasza przyjazna polska załoga z uśmiechem oczekuje na Państwa na pokładach samolotów Wizz Air!”
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button