LOTNICZE NEWSY

Wizz Air. Inauguracja połączenia z Katowic na Fuerteventurę

Katowice Airport

25 kwietnia 2019 roku linia lotnicza Wizz Air zainaugurowała połączenie z Katowice Airport na Fuerteventurę.

W pierwszy rejs Wizz Aira na drugą co do wielkości wyspę archipelagu Wysp Kanaryjskich poleciało 175 pasażerów. Sezonowe połączenie obsługiwane będzie w każdym czwartek do 24 października br. To druga trasa węgierskiego przewoźnika na Wyspy Kanaryjskie w letniej siatce połączeń z pyrzowickiego lotniska. Od października 2016 roku Wizz Air nieprzerwanie oferuje połączenie na Teneryfę. W ciągu 30 miesięcy funkcjonowanie tej trasy linia przewiozła na niej ponad 70 tys. podróżnych.

Inauguracja połączenia z Katowic na Fuerteventurę (fot. pras.)

„Od kilku lat Wizz Air coraz częściej uruchamia z Pyrzowic połączenia typowo wakacyjno-urlopowe. Na 42 trasy węgierskiego przewoźnika oferowane z Katowice Airport w tegorocznej, letniej siatce połączeń, aż dwanaście ma taki charakter. Obok Fuerteventury są to także: Alghero, Burgas, Castellon, Larnaka, Lizbona, Malaga, Podgorica, Porto, Santander, Split i Teneryfa. Z powiększającej się z każdym, kolejnym sezonem letnim oferty, korzystają nie tylko pasażerowie indywidualni ale także biura podróży.” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, zarządzającego Katowice Airport.

Fuerteventura jest jedną z czterech, nowych tras w tegorocznej letniej siatce połączeń Wizz Aira z Katowice Airport. W sobotę 15 czerwca br. linia uruchomi sezonowe połączenie do Santander. Loty realizowane będą w każdy wtorek i sobotę do 14 września br. Z kolei na 17 czerwca br. Wizz Air zaplanował pierwszy rejs z Pyrzowic do Valencia/Castellón. Sezonowy kierunek obsługiwany będzie w każdy poniedziałek i piątek do 13 września br. Inauguracja całorocznego połączenia do Alesund odbędzie się 16 września br. Loty odbywać będą się w każdy poniedziałek i piątek.

Wizz Air jest największym przewoźnikiem regularnym w Katowice Airport. W szczycie obowiązywania rozkładu „Lato 2019” linia bazuje tu 8 Airbusów A320/A321 i oferuje siatkę połączeń obejmującą 42 kierunki do 19 państw. W 2018 roku na trasach z i do Pyrzowic Wizz Air przewiózł 2,13 mln podróżnych.

Inauguracja połączenia z Katowic na Fuerteventurę (fot. pras.)

Katowice Airport należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2018 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 4,84 mln podróżnych. Lotnisko jest krajowym liderem w segmencie przewozów czarterowych i regionalnym w przewozach cargo. Prognoza na bieżący rok zakłada obsłużenie, po raz pierwszy w historii, ponad 5 mln podróżnych w roku kalendarzowym.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button