POLSKAŚWIAT

Wizyta prezydenta Niemiec Franka Waltera–Steinmeiera w Polsce. Duda: chcemy kolejnych sankcji na Rosję

Wojna na Ukrainie

W Belwederze prezydent Andrzej Duda z małżonką przyjęli niemiecką Parę Prezydencką.

Wśród głównych tematów rozmowy Andrzeja Dudy z Frankiem–Walterem Steinmeierem powstrzymanie rosyjskiej agresji na Ukrainę, wsparcie Ukrainy, a także uciekających z tego kraju uchodźców.

Belweder. Prezydent Andrzej Duda, prezydent Niemiec Frank Walter–Steinmeier i ich małżonki (fot. KPRP)

– Bylibyśmy wdzięczni, gdybyśmy mogli liczyć na pozytywny głos ze strony RFN, wspierający ustanowienie w ramach UE, specjalnych funduszy, które pomogłyby od strony finansowej, rozwiązać wiele kwestii, które dzisiaj są i w przyszłości, prawdopodobnie będą, naszymi wspólnymi z gośćmi z Ukrainy, problemami – powiedział Andrzej Duda.

– Przekazałem prezydentowi Niemiec nasze problemy, z którymi mierzymy się w kwestii uchodźców. Bylibyśmy wdzięczni, gdybyśmy mogli liczyć na pozytywny głos w kwestii wsparcia finansowego dla Polski.
Sankcje były kolejnym tematem, który omówiliśmy z prezydentem RFN. Uważamy, że powinny zostać ustanawiane kolejne, które będą oddziaływały także prestiżowo na Rosję.

Rosja pokazała, że nie szanuje żadnych paktów i traktatów, które zawiera.
Dziękuję za wizytę Pary Prezydenckiej RFN. Pracujemy nad kwestiami politycznymi – wierzę, ze z pożytkiem dla naszych krajów i całej Europy – dodał Duda.

To pierwsza wizyta w Polsce Franka Waltera–Steinmeiera od czasu jego reelekcji na urząd prezydenta RFN w lutym b.r.

Po zakończeniu spotkania z Prezydentem Steinmeierem Andrzej Duda uda się do Rzeszowa na szczyt z liderami grupy B3.

Belweder. Prezydent Andrzej Duda i prezydent Niemiec Frank Walter–Steinmeier (fot. KPRP)

Przywódcy Polski, Estonii, Łotwy i Litwy spotkają się we wtorek w Rzeszowie

Przywódcy Polski Andrzej Duda, Estonii Alar Karis, Łotwy Egils Levits i Litwy Gitanas Nausėda spotkają się we wtorek w Rzeszowie na nadzwyczajnym szczycie B3+Polska i okażą solidarność z Ukrainą.

– Liderzy Polski, Estonii, Łotwy i Litwy spotkają się we wtorek w Rzeszowie na nadzwyczajnym Szczycie B3+Poland i okażą solidarność z Ukrainą – poinformował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. Jak podkreślił, to „piękny gest solidarności naszych bałtyckich sojuszników”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button