FESTIWALEKONCERTY

Pierwsze ogłoszenie gwiazdy Pol’and’Rock Festival 2022. Bezkompromisowy francuski punk kapeli Tagada Jones

Najpiękniejszy Festiwal Świata

Tagada Jones to zespół, który ma na koncie ponad 25 lat bezkompromisowego, hardcorowego grania.

Francuscy muzycy zagrali ponad 1800 koncertów w 32 państwach oraz wydali 10 doskonale przyjętych przez publikę albumów studyjnych. To pierwsza kapela, której występ Fundacja WOŚP potwierdza na 28. Pol’and’Rock Festival.

Organizatorzy Pol’and’Rock Festival ogłaszają, że Tagada Jones, czyli kapela, która była zaproszona na Najpiękniejszy Festiwal Świata w 2020 roku, potwierdza swój występ na zbliżającej się 28 edycji Pol’and’Rock Festival. Tegoroczny festiwal, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia 2022 roku na lotnisku Czaplinek – Broczyno, będzie wydarzeniem wyjątkowym, o znamiennym pacyfistycznym przesłaniu, zorganizowanym, by promować hasło: WOJNIE NIE!

Do antywojennego, społecznie zaangażowanego przesłania nadchodzącego Najpiękniejszego Festiwalu Świata doskonale pasuje bezkompromisowy francuski punk kapeli Tagada Jones.

Zespół Tagada Jones został założony w 1993 roku w bretońskim mieście Rennes jako czysto punkowa formacja. Z upływem czasu muzycy zaczęli eksperymentować z elektronicznymi i post-industrialnymi brzmieniami, wydając „L’Envers Du Decor” w 2005 roku i „Le Feu Aux Poudres” w 2006 roku.

Kapela wróciła do klasycznego, gniewnego hardcore’owego punka na najnowszych płytach „La Peste & le Cholera” z 2017 roku czy „Dissident” z 2014 roku. W 2018 roku światło dzienne ujrzało nagranie ich występu na żywo podczas festiwalu Hellfest we Francji, gdzie muzycy dali prawdziwy popis dynamicznego punkowego grania. Wymuszoną przez pandemię ciszę na rynku koncertowym muzycy z Tagada Jones wykorzystali do pracy nad 10 krążkiem – wydawnictwo „A Feu Et à Sang” ukazało się w październiku 2020 roku. Zawrotnie szybkie tempo perkusji, piorunujące riffy i pełen emocji, bezkompromisowy wokal Niko składają się na niepowtarzalny styl Tagada Jones.

Styl muzyczny kapeli można określić jako połączenie tradycyjnego, angielskiego punka z muzyką punkową z Kalifornii rodem z lat 90. Kapela czerpie pomysły z francuskiej muzyki alternatywnej z lat 80. metalu i agresywnej muzyki hardcore’owej. Mimo tego, że brzmienie Tagada Jones rozwija się, to przesłanie zespołu pozostaje bez zmian – muzycy tworzą zaangażowane społecznie piosenki, opowiadając się przeciwko przemocy domowej, agresji, wojnie, dyskryminacji, rasizmowi i kapitalistycznej wizji świata.

Buntownicze przesłanie utworów Tagada Jones idzie w parze z gniewnym i pełnym energii stylem występów kapeli na żywo. Dzięki zachowaniu równowagi między tekstami manifestującymi poglądy kapeli a żywiołowym kontaktem z publicznością, zespół należy do czołówki współczesnej francuskiej muzyki punkowej. Kapele takie jak Bérurier Noir, Parabellum, Les Shériff uznają Tagada Jones za ucieleśnienie buntowniczego ducha punka.

Bretońscy punkowcy dzielą się z publicznością swoją niepowtarzalną energią i niezmierzonym entuzjazmem – zatem – do zobaczenia w pogo!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button