Wimbledon. Horror na korcie i pierwszy ćwierćfinał Igi Świątek w Londynie. Hurkacz wciąż gra

Polscy tenisiści

Iga Świątek po raz pierwszy wystąpi w ćwierćfinale Wimbledonu i zagra z Ukrainką Eliną Switoliną, startującą z „dziką kartą”.

W 4. rundzie liderka rankingu WTA potrzebowała ponad trzech godzin, żeby pokonać Szwajcarkę Belindę Bencic 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3.

Mecz 1/8 finału z udziałem Huberta Hurkacza (nr 17.) i Serba Djokovicia (2.) przerwano późnym wieczorem przy stanie 6:7 (6-8), 6:7 (6-8) i zostanie dokończony w poniedziałek.
Oba sety „Nole” zwyciężył po tie-breakach. Mecze Wimbledonu muszą zakończyć się przed 23:00 czasu lokalnego (północ czasu polskiego).

W pierwszej rundzie miksta odpadł Jan Zieliński, a w pierwsze mecze przegrały w rywalizacji juniorek Malwina Rowińska (Legia Tenis & Golf Warszawa) i Zuzia Pawlikowska.

Jan Zieliński i Amerykanka Nicole Melichar-Martinez odpadli w wielkoszlemowym turnieju tenisowym na kortach Wimbledonu. Przegrali z parą amerykańsko-brytyjską Taylor Townsend, Jamie Murray 6:7 (2-7), 6:7 (13-15).

26-letni polski tenisista zaś w duecie z Hugo Nysem z Monako awansowali do drugiej rundy.

Magda Linette i amerykańska tenisistka Bernarda Pera przegrały z Brytyjkami Naikthą Bains i Maią Lumsden 4:6, 4:6 w drugiej rundzie gry podwójnej.

Natomiast pierwszą rundę juniorskiego Wimbledonu w grze pojedynczej przeszedł Tomek Berkieta (Legia Tenis & Golf Warsaw).