INNE

Historyczny sukces! Liliana Lewińska podwójną mistrzynią świata juniorek w gimnastyce artystycznej

Brawo!!!

Liliana Lewińska wygrała finał układu z maczugami i została mistrzynią świata juniorek w gimnastyce artystycznej!

To największy sukces w historii polskiej gimnastyki artystycznej!

Po chwili powtórzyła swój wyczyn w finale układu ze wstążką!

Liliana w finale układu z maczugami wystąpiła jako trzecia, tuż po dwóch najlepszych zawodniczkach sobotnich eliminacji. Polka uzyskała notę 30.950 za swój występ i wyprzedziła dwie najgroźniejsze rywalki. Prowadzenia w konkursie nie oddała do samego końca i została mistrzynią świata juniorek!

W finale układu ze wstążkami Liliana wystąpiła jako ostatnia. Było pewne, że zdobycie 28.200 pkt daje brązowy medal, a 29.450 oznacza złoto. Lewińska wystąpiła znakomicie, czego efektem była nota 29.600 i drugi złoty medal MŚ!

Gimnastyka artystyczna. Liliana Lewińska (fot. PZG)

Wcześniej zawodniczka UKS Kopernik Wrocław wystartowała w finale układu z piłką. W końcowej klasyfikacji uplasowała się na bardzo wysokiej czwartej lokacie.