PIŁKA RĘCZNA

Wiemy z kim PGE Vive Kielce powalczy w Lidze Mistrzów

EHF Champions League

Poznaliśmy wyniki losowania fazy grupowej EHF Champions League.

W środowe popołudnie, 1 lipca, w Wiedniu, rozlosowano składy grup rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21. Drużyna PGE Kielce na pierwszym etapie rozgrywek zmierzy się m.in. z PSG i Vardarem.

Kielczanom w tym sezonie uda się uniknąć potęg takich jak Barca, Veszprem czy Kiel. Mistrzowie Polski zmierzą się natomiast z Vardarem, PSG, FC Porto Sofarma, MOL-Pick Szeged, HC Meshkovem Brest, SG Flensburg-Handewitt i Elverum Handball.

Grupa A

HC Vardar Skopje (z Patrykiem Walczakiem)
Paris Saint-Germain (z Kamilem Syprzakiem)
PGE Kielce
FC Porto Sofarma
MOL-Pick Szeged
HC Meshkov Brest (z Pawłem Paczkowskim)
SG Flensburg-Handewitt
Elverum Handball

Grupa B

Barca
Telekom Veszprem
THW Kiel
Aalborg Handball
HBC Nantes
HC Motor
RK Celje Pivovarna Lasko
HC PPD Zagreb

Myślę, że losowanie było dobre – komentuje wiceprezes KS VIVE Kielce, Tadeusz Dziedzic – Mamy ciekawe zespoły i myślę, że przed nami ciekawe mecze. Przede wszystkim mamy nowy dla nas zespół, taki jak Elverum, czeka nas ciekawa wyprawa i naprawdę interesujące spotkanie, to świetnie, że możemy zmierzyć się z tą ekipą w Lidze Mistrzów! Mamy też porachunki do wyrównania z niektórymi zespołami, takimi jak PSG czy Vardar. Skopje będzie ciekawą drużyną, która buduje się i wzmacnia. Szeged jest nieobliczalny i udowodnił już, że potrafi wygrywać z takimi potęgami jak Barcelona. Z kolei brakuje trochę Celje. To zespół bardzo ciekawy, grający fajną piłkę ręczną i opierany na młodych graczach. Mieliśmy z tą drużyną grać w rundzie, która nie odbyła się w tym sezonie i liczyliśmy na to, że może uda się zagrać w tym.

W tym roku zrezygnowano z przeprowadzenia zawodów w grupach C i D, dlatego finalnie rozgrywki Ligi Mistrzów będą miały wyłącznie szesnaście zespołów w dwóch grupach. Tym razem aż dwie najlepsze ekipy z grup A i B otrzymają automatyczny udział w ćwierćfinałach. Po dwie najgorsze odpadną, a po cztery środkowe zmierzą się ze sobą w play-offach (mecz i rewanż). Zwycięzcy z play-offów dołączą do oczekujących w ćwierćfinałach rywali.

TERMINY POSZCZEGÓLNYCH FAZ ROZGRYWEK LIGI MISTRZÓW 2020/21

Faza grupowa: 16.09.2020. – 04.03.2021.
Play-offy: 31.03. – 08.04.2021.
Ćwierćfinały: 12.05. – 20.05.2021.
EHF Final4: 12-13.06.2021.

Mecze wszystkich faz z wyjątkiem turnieju EHF Final4 odbywać się będą w środy i w czwartki.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button