RZESZÓWSZCZECINTORUŃWARSZAWAWROCŁAW

W weekend trwają szczepienia na COVID-19. Kilka miast i bez rejestracji

Pandemia koronawirusa

W ten weekend w Warszawie, Rzeszowie, Toruniu, Wałbrzychu, Oleśnicy i Szczecinku każdy chętny może zaszczepić się bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Wpadnij na szczepienie” w ten weekend do Warszawy

Szczepienie przeciwko COVID-19 nigdy nie było tak proste. W ten weekend w pięciu warszawskich punktach szczepień można będzie przyjąć jednodawkowy preparat bez zbędnych formalności. Wystarczy mieć skierowanie.

W najbliższą sobotę i niedzielę w czterech warszawskich punktach szczepień powszechnych oraz punkcie szczepień w ZOZ Ochota przy ul. Szczęśliwickiej 36 możliwe będzie przyjęcie szczepionki bez konieczności rejestracji. Warszawa ma do dyspozycji ponad 10 tys. dawek preparatu firmy Johnson&Johnson.

– Tylko dzięki masowym szczepieniom przeciw COVID-19 możemy zakończyć trwającą pandemię, dlatego zachęcamy wszystkich powyżej 18 roku życia, by w najbliższy weekend, od godz. 10:00, wzięli udział w akcji „Wpadnij na szczepienie” i zgłosili się do jednego z powszechnych punktów szczepień w Warszawie. Robimy wszystko, aby szczepienia w Warszawie przyspieszyły – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Jak podkreśla Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta Warszawy, miasto stoi przed bardzo dużym wyzwaniem organizacyjnym, którego celem jest zaszczepienie w ciągu dwóch dni ponad 21 tys. mieszkańców, z czego 10 tys. w ramach akcji „Wpadnij na szczepienie”, a 11 tys. to liczba osób, które są już zapisane.

– Serdecznie zapraszamy, aby jeszcze przed wakacjami wpaść na szczepienie preparatem Johnson&Johnson, o którym mówimy szczepionka wakacyjna – zachęca. Jak ujawniła Renata Kaznowska, Warszawa wystąpiła do Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych o kolejnych 300 tys. dawek na czerwiec. – Mamy nadzieję, ze jeszcze przed wakacjami zdążymy zaszczepić możliwie największą liczbę mieszkańców i mieszkanek Warszawy – dodaje zastępczyni prezydenta Warszawy.

Liczba osób, która będzie mogła skorzystać z możliwości szczepienia w ramach akcji „Wpadnij na szczepienie” w ten weekend jest uzależniona od możliwości danego punktu oraz liczby dostępnych szczepionek. Punkt zlokalizowany na Targówku będzie przygotowany na 1500 dodatkowych szczepień w każdym z dwóch dni trwania akcji (łącznie 3000 dawek). Podobnie będzie w punkcie na Białołęce. W przypadku placówki na stadionie Legii w ramach akcji udostępnionych zostanie 1000 szczepień dziennie (w sumie 2000 w ciągu dwóch dni), natomiast w punktach na Wawrze i Ochocie na „przechodniów” na chętnych czeka po 700 dawek w sobotę i tyle samo w niedzielę (1400 łącznie w każdym z tych dwóch punktów). Szczepienia w ramach akcji „Wpadnij na szczepienie” będą odbywać się we wszystkich pięciu wskazanych lokalizacjach w godzinach od 10:00 do 18:00 w sobotę, natomiast w niedzielę od godziny 10:00 do wykorzystania ostatniej wolnej dawki.

Warszawa szczepi

14 maja Warszawa uruchomiła cztery punkty szczepień powszechnych, które działają od poniedziałku do niedzieli w godz. 8.00-18.00. Zlokalizowane są na stadionie Legii (ul. Łazienkowska 3), w Białołęckim Ośrodku Sportu (ul. Strumykowa 21), w Ośrodku Sportu i Rekreacji (ul. Ossowskiego 25) oraz w Wawerskim Centrum Kultury (ul. Żegańska 1a). Do wszystkich można wygodnie dojechać transportem publicznym, a do największego z nich, który działa na stadionie Legii kursuje specjalna linia autobusowa 901.

Toruń – dodatkowe szczepienia

W niedzielę 30 maja 2021 r. torunianie będą mieli dodatkową okazję, by zaszczepić się przeciw COVID-19. Specjalny punkt na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego uruchamiają Lecznice Citomed.

Od godziny 12:00 wszyscy chętni będą mogli zaszczepić się jedną z dwóch szczepionek: jednodawkową Johnson&Johnson lub dwudawkową Astra-Zenecą. Łącznie będzie dostępnych po kilkaset dawek każdego z preparatów.

Punkt szczepień zostanie zorganizowany na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. Wejście dla chętnych do zaszczepienia od strony południowej – czyli od pomnika Mikołaja Kopernika. Na dziedzińcu będą rozstawione namioty, pod którymi zostaną urządzone cztery stanowiska szczepień, a także punkt kwalifikacji lekarskiej. Będą też krzesełka przeznaczone dla wszystkich zaszczepionych – zgodnie z procedurą należy odczekać na miejscu kwadrans po przyjęciu swojej dawki.

– To dobra okazja, aby niedzielny spacer po zespole staromiejskim Torunia połączyć z tą powinnością zadbania o własne zdrowie, a więc ze szczepieniem przeciwko COVID-19 – mówi prezydent Michał Zaleski, zachęcając mieszkańców, którzy wciąż jeszcze się nie zaszczepili, do skorzystania z oferty przygotowanej na dziedzińcu ratuszowym.
(UMW, UMT)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button