SZCZECIN

Koszalin. Ojciec brutalnie pobił niemowlę. Jest aresztowany

Zachodniopomorskie

Policjanci po zgromadzeniu materiału dowodowego doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie zatrzymanego do sprawy 27-latka.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad małoletnim, spowodowania u 6-miesięcznego chłopca rozstroju zdrowia i naruszenia czynności narządów ciała na okres przekraczający 7 dni oraz narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Chłopiec do szpitala trafił 2 lipca br. z obrażeniami głowy. Badanie lekarskie wskazało, że obrażenia jakie odniosło 6-miesięczne niemowlę były na tyle poważne, że mogły zagrażać jego życiu i zdrowiu. Lekarz zawiadomił o swoich podejrzeniach funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 27-letniego ojca dziecka.

Dzisiaj zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Koszalinie, gdzie zostały wykonane czynności z jego udziałem i usłyszał zarzuty m.in. znęcania się, narażenia na niebezpieczeństwo małoletniego, spowodowania u niego rozstroju zdrowia i naruszenia czynności narządów ciała na okres przekraczający 7 dni. Kodeks karny za tego typu przestępstwa przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy w Koszalinie przychylił się do złożonego wniosku przez prokuratora i zastosował wobec mężczyzny izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button