SZCZECIN

Sarbinowo. Pijany kierowca busa potrącił ludzi na chodniku

Zachodniopomorskie

Kierujący samochodem dostawczym, mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie oraz posiadając podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów potrącił pieszych na chodniku w Sarbinowie.

Nieodpowiedzialny 28-latek jazdę zakończył na betonowym murze, a tuż po zdarzeniu próbował uciec z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanym. Mężczyzna już usłyszał zarzuty i decyzją Sądu został zastosowany wobec niego izolacyjny środek zapobiegawczy. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło 1 lipca br. w centrum nadmorskiej miejscowości. Z relacji świadków wynika, że 28-letni kierujący dostawczym peugeotem przy ulicy Nadmorskiej w Sarbinowie stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na zatłoczony chodnik i potrącił prawidłowo poruszających się dwóch pieszych. Kierujący swoją jazdę zakończył na betonowym murze, a po całym zdarzeniu próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonym.

Kierujący busem po uderzeniu w murek kościoła próbował uciec, ale został zatrzymany przez świadków.

W wyniku zdarzenia 61-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafili do koszalińskiego szpitala. Trzecia, poszkodowana osoba, nie wymagała hospitalizacji została zaopatrzona przez medyków na miejscu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast podjęli interwencję. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że 28-latek miał w organizmie 1,8 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że nie pierwszy raz wsiadł on za kierownicę po spożyciu alkoholu i posiada podwójny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2026 roku.

Mężczyzna usłyszał szereg zarzutów m.in. spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwości, złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdu, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy pokrzywdzonym.

Sąd Rejonowy w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button