POLSKAŚWIAT

USA. Andrzej Duda w Dolinie Krzemowej. „Przez ostatnie 4 lata Polska zaczęła rozwijać się dynamicznie”

Andrzej Duda w Dolinie Krzemowej

Prezydent Andrzej Duda, w ostatnim dniu wizyty roboczej w USA, spotkał się z przedstawicielami firm z Doliny Krzemowej, m.in. IBM, Microsoft, Oracle, Facebook, Cisco i VISA.

Rozmawiał również z kierownictwem You Tube’a i Google’a.

W Menlo Park otworzył Polsko-Amerykańskie Forum Nowych Technologii.

– Przede wszystkim dziękuję za obecność i za to spotkanie tutaj, w tym miejscu tak niezwykle znaczącym dla rozwoju nowoczesnych światowych technologii. Dlatego że Silicon Valley to na pewno centrum światowej nowoczesności, właśnie jeżeli chodzi o rozwój technologiczny, także przemysłowy, ale przede wszystkim jeżeli chodzi o rozwój technologii, które nazywamy dzisiaj cyfrowymi. To tutaj mieszczą się najbardziej znane i największe na świecie firmy, które rozwijają dzisiaj rynki praktycznie we wszystkich państwach świata, w których ten rozwój następuje.

– Chcą z powrotem stworzyć w Polsce swój ośrodek życiowy, chcą w Polsce pracować, realizować się zawodowo – to trend, który widzimy w ostatnim czasie i który postrzegam niezmiernie pozytywnie. Wierzę, że także ten trend przyczyni się w najbliższych latach do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju Polski. W ciągu ostatnich czterech lat Polska rzeczywiście zaczęła się rozwijać niezwykle dynamicznie – powiedział Andrzej Duda podczas otwarcia Polsko-Amerykańskiego Forum Nowych Technologii.

Prezydent, pytany o podsumowanie wizyty w USA, zwrócił uwagę na niezwykle ważny komponent polityczny i spotkanie z Prezydentem USA Donaldem Trumpem. Wizytę w Białym Domu uznał za bardzo udaną, wskazując na podpisanie porozumienia dotyczącego zwiększenia obecności armii USA w naszym kraju, w ramach NATO, a także innych porozumień m.in. ws. współpracy energetycznej.
(KPRP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button