TENIS

US Open 2023. Iga Świątek w trzeciej rundzie. Porażki Fręch i Linette

Wielkoszlemowy turniej

Broniąca tytułu na US Open Iga Świątek łatwo pokonała Szwedkę Rebeccą Peterson 6:0, 6:1 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju.

Rywalką liderki światowego rankingu w kolejnym etapie była Australijka Daria Saville.

Spotkanie raszynianki z Saville zaplanowano na środę 30 sierpnia.

Polska tenisistka pokonała Darię Saville 6:3, 6:4 i awansowała do kolejnej rundy US Open, który jest rozgrywany na kortach Flushing Meadows w Nowym Jorku.

Tam czeka już na nią Kaja Juvan. Ze Słowenką zmierzy się 1 września.

Magda Linette w 2. rundzie z przegraną

Magda Linette (24. WTA) w pierwszej rundzie wyeliminowała Białorusinkę Alaksandrę Sasnowicz (92. WTA) – 2:0 (6:3, 6:1).

Kolejną rywalką tenisistki z Poznania była Jennifer Brady (433.).

W drugiej rundzie przegrała z Amerykanką 1:6, 6:2, 2:6.

Porażka Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch pokonała w 1. rundzie Amerykankę Emmę Navarro 7:6 (12-10), 1:6, 6:2 na kortach Flushing Meadows.

30 sierpnia czekała na nią rozstawiona z „10” Czeszka Karolina Muchova.

W drugiej rundzie US Open przegrała z Muchovą 3:6, 3:6.

Hubert Hurkacz gra w US Open o 3. rundę

Hubert Hurkacz na US Open nigdy nie grał w 2. rundzie w Nowym Jorku.

26-latek w pierwszej rundzie zagrał z Markiem-Andreą Hueslerem. Szwajcar zajmuje 87. miejsce.

„Hubi” awansował do 2. rundy US Open. Polak przegrywał już 0:2 w setach. Rozstawiony z numerem 17. wrocławianin pokonał Szwajcara 4:6, 5:7, 7:6 (7-0), 6:3, 6:1. Ostatecznie awansował do 2. rundy wielkoszlemowego US Open.

Spotkanie to miało dramatyczny przebieg. Pod koniec trzeciego seta, przy stanie 4:6, 5:7, 4:5, Huesler miał piłkę meczową. Hurkacz… to wybronił i zmienił swoje losy.

Kolejnym rywalem będzie Brytyjczyk Jack Draper. Mecz zaplanowano w czwartek o godzinie 17.00 czasu polskiego. Hurkacz mierzył się z nim wcześniej dwa razy i odniósł dwa zwycięstwa.

Brytyjczyk (123. ATP) wygrał z Mołdawianinem Radu Albotem 6:1, 6:4, 6:3.

US Open. Przegrane Katarzyny Piter w deblu oraz Jana Zielińskiego z mikście

Katarzyna Piter i francuska tenisistka Alize Cornet przegrały z Hiszpankami Alioną Bolsovą i Rebeka Masarovą 7:6 (7-3), 3:6, 6:7 (7-10) w pierwszej rundzie debla.

W mikście Jan Zieliński i Ukrainka Ludmyła Kiczenok ulegli parze chińsko-niemieckiej Zhaoxuan Yang i Kevin Krawietz 6:2, 1:6, 5-10.

W pierwszej rundzie debla Jan Zieliński i Hugo Nys z Monako zagrają z Yukim Bhambrim z Indii i Brazylijczykiem Marcelo Demolinerem.

Zaś Linette i Amerykanka Bernarda Pera zmierzą się z Włoszkami Elisabettą Cocciaretto i Martiną Trevisan.