POLSKA

Uchwała Sejmu ws. agresji Rosji na Ukrainę. Jest „niepodległym, suwerennym i demokratycznym państwem”

Sejm

23 lutego, podczas pierwszego dnia 49. posiedzenia, posłowie podjęli przez aklamację uchwałę ws. agresji Rosji na Ukrainę.

W dokumencie Izba „z całą mocą potępiła wszelkie działania Federacji Rosyjskiej, których celem jest zamach na suwerenność Ukrainy”. „Społeczność międzynarodowa musi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do wojny. Integralność terytorium Ukrainy, nienaruszalność jej granic i prawo do samostanowienia są źródłem bezpieczeństwa całej Europy” – napisano w uchwale.

Podkreślono m.in., że Ukraina jest „niepodległym, suwerennym i demokratycznym państwem”. „Przyjęcie przez Rosję konstytucji samozwańczych tzw. republik ługańskiej i donieckiej oznacza w istocie zamiar opanowania terytorium Ukrainy, a więc jest to działanie o czysto wojennym charakterze” – głosi przyjęta przez Sejm uchwała.

Jednocześnie posłowie wezwali społeczność międzynarodową do wprowadzenia dotkliwych sankcji ekonomicznych i dyplomatycznych przeciwko Rosji. Sejm ponadto wezwał rządy państw UE i NATO oraz całą społeczność międzynarodową, by solidarnie stanęły „po stronie wolności i prawa narodu ukraińskiego do życia w niepodległym państwie”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button