RZESZÓW

Rzeszów. Śmierć funkcjonariuszki w Zakładzie Karnym. 37-latek zaatakował psycholożkę nożyczkami

Tragedia

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś złożył wyrazy współczucia rodzinie zabitej funkcjonariuszki Służby Więziennej i poinformował o objęciu jej bliskich opieką ze strony ministerstwa.

Zapowiedział, że wyjaśnianiem okoliczności tragedii zajmie się specjalna komisja powołana przez Ministra Sprawiedliwości Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro.

Porucznik Służby Więziennej, która pracowała w zakładzie karnym w Rzeszowie jako psycholog, zaatakował jeden z aresztantów. Doszło do tego 22 lutego po południu podczas rutynowej konsultacji psychologicznej, którą prowadziła funkcjonariuszka. Na miejsce tragedii natychmiast pojechała delegacja Ministerstwa Sprawiedliwości z odpowiedzialnym za więziennictwo wiceministrem Michałem Wosiem.

– Dzisiaj na terenie Zakładu Karnego w Rzeszowie doszło do wielkiej tragedii. Pani porucznik Służby Więziennej została zaatakowana przez osadzonego i zginęła w czasie pełnienia służby. Rodzina tragicznie zmarłej pani porucznik została otoczona szczególną opieką, także wsparciem psychologicznym z naszej strony. Chciałem złożyć wyrazy głębokiego współczucia bliskim pani porucznik, a także funkcjonariuszom, którzy na co dzień pełnili służbę z panią porucznik – powiedział wiceminister Michał Woś.

Mężczyzna zaatakował psycholożkę nożyczkami, zadając jej siedem ciosów w okolice szyi. Aresztant to Artur R., 37-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego (Podkarpacie).
Trafił do aresztu za gwałty i usiłowanie gwałtu.

–  Pani oficer miała 39 lat, to doświadczona psycholog, służbę podjęła w 2010 roku na trudnym oddziale, pracowała z najtrudniejszymi osadzonymi. Zawsze była pełna profesjonalizmu, przez lata pomagała wszystkim więźniom, którzy tej pomocy potrzebowali  – zaznaczył.

Poinformował też, że Zbigniew Ziobro jako Prokurator Generalny zdecydował o objęciu śledztwa nadzorem Prokuratury Krajowej.

– Jest zabezpieczony monitoring, są przesłuchiwani wszyscy, którzy mogą mieć wiedzę o okolicznościach tragicznego zdarzenia. Osadzony jako tymczasowo aresztowany nie był zakwalifikowany do kategorii niebezpiecznych – dodał wiceminister Michał Woś.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button