HOKEJREPREZENTACJA

Turniej Prekwalifikacyjny Kobiet do IO. Polki pokonały Turczynki

Bytom

W pierwszym dniu Turnieju Prekwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich 2022 reprezentacja Polski kobiet pokonała Turcję 12:0.

8 października mecz z Meksykiem, a w niedzielę z Holandią.

W czwartek, 7 października na lodowisku w Bytomiu rozpoczął się Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022. Na inaugurację biało-czerwone zmierzyły się Turcja i zdecydowanie dominowały na tafli. Już po pierwszej tercji nasza drużyna prowadziła 5:0. W kolejnych odsłonach dalej zdecydowanie dominowała i zdobywała kolejne bramki. Kibice z entuzjazmem przyjmowali bramki Polek a po zakończonym spotkaniu skandowali „Dziękujemy, Dziękujemy”. Znakomicie spisała się Karolina Późniewska, która trzykrotnie trafiła do siatki.

– Nie zakładaliśmy innej opcji niż zwycięstwo. Najważniejsza dla nas nie była wysoka wygrana, ale to, aby rozegrać dobre spotkanie – mówiła Późniewska. – Chcemy zmienić historię kobiecego hokeja w Polsce – zaznaczał trener reprezentacji Polski Ivan Bednar. – To była dla nas bardzo cenna lekcja. Mamy młody zespół i od początku było wiadomo, że nie mamy szans na nawiązanie równej walki z tak silną drużyną jak Polska – przekonywała Basak Demirkol, kapitan tureckiej kadry narodowej.

Do kolejnej fazy kwalifikacji olimpijskich, która zaplanowana jest na listopad, awansuje tylko zwycięzca turnieju. W rankingu światowym IIHF najwyżej sklasyfikowana jest Holandia, która zajmuje 18. miejsce. Polki są na 19. pozycji, Meksyk na 26., a Turcja na 28.

Ostatnim sprawdzianem dla biało-czerwonych były weekendowe mecze w Lidze Europejskiej (EWHL). Test wyszedł udanie, bo Polki dwukrotnie pokonały drużynę Budapest Jegkorong Akademia. W sobotę 2:1 i w niedzielę 5:2.

Turniej Prekwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich 2022:

Czwartek, 7 października

Polska – Turcja 12:0 (5:0, 5:0, 2:0)

Zielińska 2, Talanda 5, Sikorska 10, Czarnecka 12, Wieczorek 12, Późniewska 25, Sikorska 31, Późniewska 34, 36, Dziwok 38, Sikorska 55, Tomczok 59.

Holandia – Meksyk 7:1 (1:0, 2:1, 4:1)

Harmonogram pozostałych meczów Turnieju:

8.10, piątek

Holandia – Turcja, godz. 16:00

POLSKA – Meksyk, godz. 20:00

10.10, niedziela

Holandia – POLSKA, godz. 12:15

Turcja – Meksyk, godz. 16:15

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button